• Γιατί τέτοια Διακοπή?

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #52316  από Harry
 Πέμ Μάιος 05, 2011 8:41 am
Είμαι με 70% ΣΚΠ παίρνω το παραπληγικό επίδομα και το 2012 θα περάσω επιτροπή για τρίτη φορά.
Σχετικά με την σύνταξη πέρασα επιτροπή για πρώτη φορά φέτος και μου έδωσαν και αναδρομικά. Τώρα στις 25-05-2011 τελειώνει ο χρόνος και πρέπει να περάσω επιτροπή για δεύτερη φορά.
Το τοπικό υποκατάστημα ΙΚΑ μου είπε να παω ΠΕΙΡΑΙΩΣ 181 και να σιγουρευρώ οτι θα περάσω επιτροπή πριν την 25-05-2011.
Ετσι πήγα και το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ήταν (ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΑΛΕΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 25-05-2011!!!).
Γιατί να γίνει αυτή η διακοπή? Η γυναίκα μου άνεργη. Με αυτά τα χρήματα ζούμε εμείς και τα δυο παιδιά μας. Γιατί το σύστημα να είναι τόσο χάλια?
Εετε καμία ιδέα για το τι θα μπορούσα να κάνω.
Ευχαριστώ και συγνώμη για την μακρηγορία μου.
Χάρης.
 #52394  από LL--MM
 Παρ Μάιος 06, 2011 11:14 am
Θα έλεγα να τους τηλεφωνήσεις πρωΐ-πρωΐ της Δευτέρας στις οχτώ-οχτώμισυ που είναι κάπως λιγότερο πηγμένοι, και να τους εξηγήσεις την όλη κατάσταση, με τις επιπτώσεις που θα έχει για σένα η καθυστέρηση, και αν δε θέλουν να σου δώσουν ραντεβού νωρίτερα παρακάλεσε να μιλήσεις με τον προϊστάμενο... Τα τηλέφωνα της Πειραιώς δεν τα έχω, δυστυχώς, ζήτα τα από το τοπικό υποκατάστημα άν γίνεται...

Η γιαγιά η Κασσάνδρα