• ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #52482  από ΒΑΣΙΛΗΣ
 Κυρ Μάιος 08, 2011 11:53 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ !!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΤΥΧΑΙΝΩ ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΗ ΦΑΣΗ !!

ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΟΛΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ :violence-pistoldouble: .
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΜΟΥΝ - ΞΕΜΥΤΙΖΑ!

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΝ - ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΕΡΓΑΤΟΛΟΓΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΝΤΑΞΗΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΕΙΤΕ ΕΔΩ ΕΙΤΕ ΣΕ mail.
( Οι υπογραμμίσεις δεν είναι τυχαίες !!!!! )

ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΙΑΔΑ !!!!

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΒΓΩ ΖΩΝΤΑΝΟΣ!!

ΕΔΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙ ΚΑΤΩ Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΜΟΥ! (MS)

ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΞΩ ΤΩΡΑ;;;;;;!!!!! :violence-hammer: :greetings-waveyellow:

Να είστε πάντα καλύτερα!!!!
 #52494  από FANTOMAS
 Δευ Μάιος 09, 2011 4:05 pm
ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:[ΥΠΕΥΘΥΝΑ[/b][/u] ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΝΤΑΞΗΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΕΙΤΕ ΕΔΩ ΕΙΤΕ ΣΕ mail.
( Οι υπογραμμίσεις δεν είναι τυχαίες !!!!! )

Φίλε Βασίλη ,

αυτά που ζητάς μπορούν να λυθούν μόνο με ένα τρόπο και αυτός δεν είναι το φόρουμ, θα αναζητήσεις στο google για δικηγορικά γραφεία με εξ ειδίκευση σε εργατικα/ συνταξιοδοτικά θέματα , θα πας εκεί με ΟΤΙ χαρτιά , ένσημα, αποφασεις υγ/κων επιτροπών κλπ κλπ σου ζητήσουν , θα έχεις μαζί σου και μια 800 € και θα έχεις το καλύτερο - υπεύθυνο - δυνατό αποτέλεσμα.

Αν κάποιος/α έχει κάνει κάτι απο τα παραπάνω ας σε κατατοπίσει καλύτερα.
 #52526  από annoula
 Τρί Μάιος 10, 2011 1:33 pm
Καλησπέρα σε όλους.
Ειμαι και εγώ φιλη με την σκληρυνση απο το 2002.
Θα παρακαλουσα όποιον εχει την διάθεση να μου διευκρινήσει τι επιδοματα δικαιούμαστε, με πόσο ποσοστό αναπηρίας και από που τα ζητάμε...
Τα εχω κανει κουλουβάχατα στο μυαλό μου.
Εχω περάσει 2 φορές από επιτροπή της νομαρχίας (για φοροαπαλλαγή, κάρτα απεριορίστων διαδρομών, μειωμένα τέλη κυκλοφορίας και οικιακό τιμολογιο, ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΔΟΜΑ) με κυριοτερα συμπτώματα τη διπλωπία και την αστάθεια και με έχουν κόψει με 60%!!!! Η δικαιολογία? Ότι οι πάσχοντες με διπλωπία έχουν ποσοστό αναπηρίας μόνο το πρώτο έτος της πάθησης, γιατί στα επόμενα χρόνια προσαρμόζονται!!!!!!!!!!!
Α! και ο γιατρός της επιτροπής που με εξέτασε ήταν καρδιολογος.

*Επειδη αντιμετωπίζω μια απιστευτη κατασταση στην εργασία μου, (είμαστε 2 μήνες απλήρωτοι και ζητησαν σε μενα και μερικους αλλους να βγω σε αδεια ανευ αποδοχων και επειδη μου τελειωσε η καλη διαθεση, θα παω σε εργατολογο μπας και μου ανοιξει τα στραβά. Αν θες μπορω να σου πω τις επομενες μέρες τι αποκόμησα και από κει...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
annoula