• ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #48921  από NikoleScully
 Παρ Μαρ 04, 2011 7:43 pm
Και αυτο εφαγε????!!!!!!
Αμαν πια μωρε!!!!!!!!
Και απο που το παιρναμε αυτο???δλδ αν θα παω να το ζητησω θα γελασουν μαζι μου??μην τους παρει η ανεμοδουρα και τους σηκωσει!!!!!
 #48925  από βικυ
 Παρ Μαρ 04, 2011 10:35 pm
Μην το ζητησεις....εληξε....τελος...καπουτ! :lol:
Και εγω μονο την πρωτη δοση πηρα.....την δευτερη :eusa-naughty: και ουτε υπαρχει περιπτωση να μας τη δωσουν.Επρεπε να δωθει τον Ιουνιο του 2010...αν θυμαμαι καλα.
Μπηκε μεσα στο επιδομα που μου δινει η προνοια....χωρις να κανω καμια ενεργεια εγω....
 #52445  από annoula
 Σάβ Μάιος 07, 2011 5:31 pm
Καλησπέρα σε όλους.
Ειμαι και εγώ φιλη με την σκληρυνση απο το 2002.
Θα παρακαλουσα όποιον εχει την διάθεση να μου διευκρινήσει τι επιδοματα δικαιούμαστε, με πόσο ποσοστό αναπηρίας και από που τα ζητάμε...
Τα εχω κανει κουλουβάχατα στο μυαλό μου.
Εχω περάσει 2 φορές από επιτροπή της νομαρχίας (για φοροαπαλλαγή, κάρτα απεριορίστων διαδρομών, μειωμένα τέλη κυκλοφορίας και οικιακό τιμολογιο, ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΔΟΜΑ) με κυριοτερα συμπτώματα τη διπλωπία και την αστάθεια και με έχουν κόψει με 60%!!!! Η δικαιολογία? Ότι οι πάσχοντες με διπλωπία έχουν ποσοστό αναπηρίας μόνο το πρώτο έτος της πάθησης, γιατί στα επόμενα χρόνια προσαρμόζονται!!!!!!!!!!!posting.php?mode=reply&f=24&t=677#
Α! και ο γιατρός της επιτροπής που με εξέτασε ήταν καρδιολογος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
annoula