• ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΕΠΑ

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #127471  από dimgeo
 Τρί Μαρ 28, 2017 10:38 pm
ΣΥΜΠΑΣΧΟΝΤΕΣ
ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΠΟ ΚΕΠΑ 67%(55% Κ ΙΝΗΤΙΚΗ 12% ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ)
ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΔΟΜΑ ,(ΛΟΓΙΚΟ!!!!!) και με 7000 ενσημα προσωρινη αναπ. συνταξη
270 ευρω περιπου (προσωρινη).ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ 49 ΧΡΟΝΩΝ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ
ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΝΕΡΓΗ, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 1987 ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2016 ΤΟΣΟ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΙ ΤΙ ΤΙ !!!!!!! Α Π Ο Γ Ο Υ Τ Ε Υ Σ Η
 #127472  από away
 Τετ Μαρ 29, 2017 8:38 am
Καλημερα,

Κρατος δεν υπαρχει. Εσυ ή θα τους κλεψεις ή θα κατσεις στα αυγα σου και θα υπομενεις ολο αυτο που ζεις. Υπομονη λοιπον και ψαξτο το θεμα.
 #127484  από Gianna
 Τετ Μαρ 29, 2017 6:31 pm
έχουμε που εχουμε τον πόνο μας με την ασθένεια..
εχουμε και το κρατος που μας δυσκολεύει...
άστα...
 #127566  από Still
 Τετ Απρ 05, 2017 2:44 pm
dimgeo, δεν ξέρω τί εννοείς με το προσωρινή, προφανώς εννοείς για όσο χρόνο ισχύει το ποσοστό σου, πχ. 2 χρόνια.

Γενικά τα ποσά είναι χαμηλά, αλλά τα δικά σου μου φαίνονται πολύ λίγα, 49 χρονών, και με δυό παιδιά, ξέρω γω, ζήτα και μία κατάσταση πώς υπολογίζεται η σύνταξή σου απο το ικα να το διελευκάνεις.

Προφανώς, θα πάρεις και εκας 230 ευρώ το μήνα (ανάλογα το εκκαθαριστικό σου φυσικά)
 #128060  από passenger69
 Παρ Μάιος 26, 2017 5:28 pm
dimgeo έγραψε:ΣΥΜΠΑΣΧΟΝΤΕΣ
ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΠΟ ΚΕΠΑ 67%(55% Κ ΙΝΗΤΙΚΗ 12% ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ)
ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΔΟΜΑ ,(ΛΟΓΙΚΟ!!!!!) και με 7000 ενσημα προσωρινη αναπ. συνταξη
270 ευρω περιπου (προσωρινη).ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ 49 ΧΡΟΝΩΝ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ
ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΝΕΡΓΗ, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 1987 ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2016 ΤΟΣΟ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΙ ΤΙ ΤΙ !!!!!!! Α Π Ο Γ Ο Υ Τ Ε Υ Σ Η
Οταν λες 55% κινητικα σε τι κατασταση εισαι ; Περπατας ; κουτσαινεις ;
Εγω μπηκα , υπεγραψα , βγηκα .......
Ουτε με ρωτησαν πως ειμαι . Φοβαμαι πως ο λογος ειναι γιατι δεν κουτσαινω , λες και η ΣΚΠ ειναι μονο το αριστερο ποδι , τι να πω ....
Σε 15 μερες μου ειπαν να περασω να παρω την αποφαση , λες και δεν την ξερω
:emojis-16: :emojis-16: :emojis-16:
 #128061  από dimgeo
 Παρ Μάιος 26, 2017 10:59 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΜΠΑΣΧΟΝΤΑ

ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΕΠΑ ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ ΣΚΠ ΥΠΟ ΑΝΟΣΟΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΜΕ ΕΙΚΟΝΑ ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΗΜΙΠΑΡΕΣΗΣ ΚΑΙ ΚΥΣΤΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ . (67%)

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗΣ 30 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ. ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΟΥΡΟΔΥΝΑΜΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΓΑΣΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΚΑΜΨΗ ROUX-EN-Y 2012 Ο ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΝΑΖΗΤΟΥΣΕ ΤΗΝ ΤΟΜΗ ΤΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ,ΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΔΟΥΛΕΥΩ !!!!!!!!!!!!!!!!!!(ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΤΟΥ ΚΕΠΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΝΟΣΗΛΕΙΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ) .

Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΛΗ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ.ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΓΩΓΗ ΜΕ PLEGRIDY ANA 15ΗΜΕΡΕΣ.
Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ ΚΑΙ Η ΑΝΤΑΠΟΔΟΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΜΟΥ . ΤΟ ΠΟΛΥ 420 ΜΕ 450 .ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΤΟ ΙΚΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ .............ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΝΑΜΟΝΗ