• ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕ 67% ΑΝΑΠΗΡΙΑ

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #55047  από tom80
 Τρί Ιουν 21, 2011 11:14 pm
elina έγραψε:Βγήκε και το ΦΕΚ!
Α 156/4-9-2009
Ημερομηνία κυκλοφορίας 8/9/2009

Το παίρνετε είτε από το Εθνικό Τυπογραφείο, είτε από κάποιο ΚΕΠ, είτε το κατεβάζετε από την σελίδα του Εθνικού Τυπογραφείου (αν είστε συνδρομητές).
ολα τα φεκ, νομοι, ΠΔ παρέχονται πλέον δωρεάν από το Εθνικό Τυπογραφείο στο http://www.et.gr δεν χρειάζεται να εισαι συνδρομητης.
 #55119  από Akatamakata
 Πέμ Ιουν 23, 2011 10:25 am
Εχω μια απορία.

Θα κάνω πρωτη φορά τα χαρτια μου για αναπληρωτης.

Και λεει οτι χρειαζεται βεβαιωση οτι πασχω απο ΣΚΠ, πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι χρειαζεται χαρτι απο Α' θμια επιτροπη.
Το χαρτι που εχω απο την Α' θμια επιτροπη του ΙΚΑ λεει για 67% αναπηρια αλλα δεν λεει για πιο λογο. Απλα αναφερει για την παθηση σας.
Ξερει κανεις τι θελουν, γιατι με τα τηλέφωνα δεν βγάζω άκρη...
 #55121  από maestro
 Πέμ Ιουν 23, 2011 10:31 am
Ναι και αυτό το χαρτί κάνει,
αλλά ακόμα δεν έχει βγει η εγκύκλιος για να κάνουμε τα χαρτιά μας.
Γράφτηκα σήμερα στο:
http://www.pde.gr/index.php?topic=23351.0
Μόλις μάθω κάτι νεότερο θα το ανακοινώσω και στο δικό μας foroum
Akatamakata έγραψε:Το χαρτι που εχω απο την Α' θμια επιτροπη του ΙΚΑ λεει για 67% αναπηρια αλλα δεν λεει για πιο λογο. Απλα αναφερει για την παθηση σας...
Φαντάζομαι πως αυτό το χαρτί που έχεις αναφέρει για τον νόμο 2643/98 , αν και εγώ είχα δώσει παλιότερα και κάποια πιστοποιητικά που είχαν εκδοθεί από την α'βαθμια ΥΕ της νομαρχίας .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος maestro την Πέμ Ιουν 23, 2011 11:21 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
 #55125  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Ιουν 23, 2011 11:29 am
maestro έγραψε:Ναι και αυτό το χαρτί κάνει,
αλλά ακόμα δεν έχει βγει η εγκύκλιος για να κάνουμε τα χαρτιά μας.
Γράφτηκα σήμερα στο:
http://www.pde.gr/index.php?topic=23351.0
Μόλις μάθω κάτι νεότερο θα το ανακοινώσω και στο δικό μας foroum
Akatamakata έγραψε:Το χαρτι που εχω απο την Α' θμια επιτροπη του ΙΚΑ λεει για 67% αναπηρια αλλα δεν λεει για πιο λογο. Απλα αναφερει για την παθηση σας...
Φαντάζομαι πως αυτό το χαρτί που έχει θα αναφέρει για τον νόμο 2643/98 .
ΚΑΛΗΜΕΡΑ :greetings-waveyellow: Γραφτηκα κι εγω στο σχετικο φορουμ ,για να ενημερωνομαι !!! Πειτε μου ,αν ξερετε !!! Το χαρτι του ΙΚΑ ,με το οποιο πηρα το παραπληγικο ,κανει ??? Περυσι,εδωσα γνωματευση του Γ.Κρατικου ,με τον ορο οτι ,αν διοριζομουν ,θα τους πηγαινα και απο Α'βαθμια επιτροπη !!! υγ.εγω,συναδελφοι,θεωρουμαι μηδενικης προ'υ'πηρεσιας..... :violence-hammer: σχεδον τριαντα χρονια στους δρομους...δεν φαινονται πουθενα...μηδενικη προ'υ'πηρεσια... :violence-hammer:
 #55127  από maestro
 Πέμ Ιουν 23, 2011 11:44 am
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε: ... Πειτε μου ,αν ξερετε !!! Το χαρτι του ΙΚΑ ,με το οποιο πηρα το παραπληγικο ,κανει ??? Περυσι,εδωσα γνωματευση του Γ.Κρατικου ,με τον ορο οτι ,αν διοριζομουν ,θα τους πηγαινα και απο Α'βαθμια επιτροπη !!! υγ.εγω,συναδελφοι,θεωρουμαι μηδενικης προ'υ'πηρεσιας..... :violence-hammer: σχεδον τριαντα χρονια στους δρομους...δεν φαινονται πουθενα...μηδενικη προ'υ'πηρεσια... :violence-hammer:
maestro έγραψε:Φαντάζομαι πως αυτό το χαρτί που έχεις αναφέρει για τον νόμο 2643/98 , αν και εγώ είχα δώσει παλιότερα και κάποια πιστοποιητικά που είχαν εκδοθεί από την α'βαθμια ΥΕ της νομαρχίας .
Πιο αρμόδιες όμως να πληροφορήσουν σχετικά είναι οι διευ/νσεις εκπαίδευσης. Και όλα αυτά υπό την προϋπόθεση να μην υπάρξει κάποια αλλαγή στα δικαιολογητικά φέτος (τα τελευταία χρόνια είναι τα ίδια πάντως).
Εγώ κάποια στιγμή στο παρελθόν του είχα πάει 2 πιστοποιητικά, 1 από την α' βάθμια της Νομαρχίας και 1 από την α' βάθμια του ΙΚΑ. Στην πραγματικότητα πρόκειται για μια ενιαία επιτροπή, η οποία όμως για λόγους καταμερισμού εργασιών, στεγάζεται σε διαφορετικά μέρη.
 #55134  από Ευτυχία
 Πέμ Ιουν 23, 2011 12:29 pm
Πέρυσι -μαζί με την αίτηση αναπληρωτών- κατέθεσα γνωμάτευση απο δημόσιο νοσοκομείο. Ημουν ηδη στο πίνακα Β επιτυχόντων του ΑΣΕΠ κ με τη γνωμάτευση αμέσως "ανέβηκα" θέση ..το Σεπτέμβρη δούλεψα κανονικά.
η τότε εγκύκλιος βέβαια έλεγε οτι δέχονται χαρτί απο δημόσιο νοσοκομείο αλλά κ οτι μέσα σε διάστημα 5 μηνών έπρεπε να καταθέσω κ άλλο απο Α' επιτροπή.. πράγμα που δεν εχω κάνει ακόμα - χωρίς ομως να με εχουν καλέσει απο το γραφείο κ χωρίς κάποιο πρόβλημα -μεχρι στιγμής τουλάχιστον
η γνωμάτευση δε που εχω απο την επιτροπή του ΙΚΑ μιλάει για 67% κ απομυελινωτική νοσο οχι ΣΚΠ πραγμα που τουλάχιστον στο πίνακα αναπληρωτών -οχι για μόνιμο διορισμό- δημιουργεί ...πρόβλημα απ'ο,τι μου είπαν κ γι'αυτο δε το κατέθεσα στο γραφείο μου...παιζουν με τις λέξεις

στο pde εχω γραφτεί πολλα χρόνια τωρα κ προσωπικά δεν εχω τη καλύτερη εντυπωση..οχι απο θέμα ενημέρωσης..αλλα οσον αφορα το πώς μας αντιμετωπίζουν
..εμας.....που τους τρωμε τις θεσεις :twisted:
δε ξερω τι να πω...μπείτε κ ρωτήστε τους... μπορεί να έτυχε σε μενα απλώς

τη νεα εγκύκλιο πάντως τη περιμένουμε απο μέρα σε μέρα ..κ εχουν αργήσει κιόλας..

:greetings-waveyellow:
 #55138  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Ιουν 23, 2011 12:49 pm
Το εχω δει το ''φαρμακι'' τους ,Ευτυχια μου ,οταν διαβαζα απλως το φορουμ απο το κινητο μου !!! Τι λεω σ'ολους αυτους ??? ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ??? Σας χαριζω τη σκπ και τα ''ευεργετηματα'' της ''φιλανθρωπης κοινωνιας'' !!! Αν απαλλαγω απο την αρρωστια μου,θα γυριζω ολη μερα Αθηνα,Πειραια και περιχωρα ,να κανω μαθηματα !!!!!!! ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΤΟΤΕ ??? Τελος παντων ,για ενημερωση γραφτηκα !!! :greetings-waveyellow:
 #55269  από theoni
 Παρ Ιουν 24, 2011 11:10 pm
συναδελφοι, μη φρικάρετε και μην ασχολειστε με κομπλεξικα ατομα του pde,που λενε μακακιες...τοσα ξέρουν τόσα λένε...κι εγω περιμένω να δω τι θα γινει με τους άλλους μακακες του υπουργείου που παίζουν με τα ήδη διαλυμένα νεύρα μας...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12