• ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕ 67% ΑΝΑΠΗΡΙΑ

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #56151  από tzitzifia
 Τετ Ιούλ 06, 2011 5:38 pm
Εγώ τράβηξα τέτοια απογοήτευση τις προηγούμενες χρονιές που φέτος δεν θα κάνω. Μέχρι πέρσυ έκανα σχεδόν σε όλη την Ελλάδα αλλά επειδή δεν υπήρχε προυπηρεσία (που γυρνάγαμε 11.30 το βράδυ απ' τα φροντιστήρια δε μετράει!!!!) δεν μπήκα ούτε καν ωρομίσθια. Απ' την ειδικότητά μου παίρνουν ελάχιστους. Δεν είμαι σε θέση φέτος να πάω οπουδήποτε αλλού εκτός Αττικής άρα το θεωρώ ανώφελο να στηθώ πάλι στις ουρές. Αν μαζευτούν συνάδελφοι για το σουβλατζίδικο που είπε το podiki είμαι μέσα!!! :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους!!!
 #56153  από ΑΝΝΑ59
 Τετ Ιούλ 06, 2011 5:49 pm
Ναι....τα μεροκαματα του τρομου στη παραπαιδεια.....ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ...!!!Οι ιδιοι που μας εσπρωξαν εκει ,οι ιδιοι που δημιουργησαν την αναγκη υπαρξης των φροντιστηριων......μας θεωρουν ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ ΠΡΟ'Υ'ΠΗΡΕΣΙΑΣ :angry-cussingblack: Κι εγω....εδω και μερικα χρονια ,δεν ειμαι σε θεση να ''τρεχω''................ :confusion-seeingstars: ''Ετρεξα'' σχεδον 30 χρονια στους δρομους.....και τωρα......ΤΙ ?????????????????
 #56154  από maestro
 Τετ Ιούλ 06, 2011 5:51 pm
maestro έγραψε:Πρόσκληση υποψήφιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών.
Από 7-7-2011 έως 15-7-2011 οι αιτήσεις.
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...
Καλύτερα κατεβάστε από εδώ:
http://www.minedu.gov.gr/publications/d ... 110706.zip
είναι πιο ολοκληρωμένα αφού έχει,
την εγκύκλιο, την αίτηση-δήλωση και συνοδευτικά αρχεία
 #56194  από Ευτυχία
 Πέμ Ιούλ 07, 2011 1:14 pm
μια φίλη ( 4η χρονιά αναπληρώτρια κ συνδικαλίστρια...) μόλις μ'ενημέρωσε (κ το μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη) οτι βάσει του νεου νόμου - κ αφου λήξει η προθεσμία υποβολής αιτήσεων φυσικά- ο πίνακας αναπληρωτών σε καθε κλάδο θα είναι ενας για ολους : και γι'αυτούς που ειχαν επιτυχία στο προηγούμενο ΑΣΕΠ οπότε ειναι στο πίνακα Β' αλλά κ γι'αυτούς που ειτε δε πέτυχαν ειτε απλα εχουν μηδενική προϋπηρεσία κ είναι στον Γ'
ολοι μαζι θα είμαστε λοιπον σε εναν πίνακα αναπληρωτών (κάθε κλάδος ξεχωριστά εννοείται) με σειρά προτεραιότητος την γνωστή : πρώτα οι πολύτεκνοι , μετα οι πάσχοντες απο μεσογειακή αναιμία κ μετα εμεις
Άννα μου ελπίζω να είναι ετσι γιατί τότε έχεις ελπίδες ;)

podiki , maestro τα φώτα σας
 #56229  από maestro
 Παρ Ιούλ 08, 2011 9:48 am
Ευτυχία απάντηση ο maestro έγραψε:Ευτυχία, πραγματικά, για αυτό που ρώτησες, δεν έχω απάντηση...
Πολλά λέγονται κατά καιρούς,
κι εγώ το άκουσα αυτό που ρώτησες...
Πήγα έκανα την αίτηση για αναπληρωτές σήμερα.
Προσέξτε πως θα πρέπει να δηλώσετε,
αναπληρωτές κανονικού ωραρίου και αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου για μια θέση.
Απ' ότι μου είπε ο υπάλληλος που περνούσε τις αιτήσεις, συνήθως προσλαμβάνουν πρώτα του κανονικού εφόσων υπάρχει ανάγκη και μετά αυτούς του μειωμένου(χωρίς να είναι απόλυτο αυτό).

Εγώ πάντως, δήλωσα πρώτα τις θέσεις σαν πλήρους ωραρίου και ακολούθως τις ίδιες θέσεις ως μειωμένου ωραρίου.
 #56249  από nick1981
 Παρ Ιούλ 08, 2011 4:37 pm
Καλη επιτυχια σε οοοολους-ες
ετσι ειναι .περσι που πηρα σε ενα γνωστο μου στο υπεπθ μου ειπε οτι πρωτα θα παρουν πληρους κ μετα μειωμενου.τουλαχιστον για τις κυριες ειδικοτητες!!ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ!!
Κ εγω δηλωσα πρωτα πληρους κ μετα μειωμενο...ελπιζω να μην ξεχασατε τα καλλιτεχνικα σχολεια!!εγω εβαλα μονο το ενα του γερακα.
μπαγιαα
 #56256  από Ευτυχία
 Παρ Ιούλ 08, 2011 7:14 pm
εγώ ακόμα δεν έχω πάει να κάνω την αίτηση, περιμένω να ..σπάσει η ζέστη... κ ο πολύς κόσμος αν κ μου φαίνεται βλακεία έκανα...καθώς απο εβδομάδα κάτι λένε για καύσωνα...

anyway

μια ερώτηση εχω - αν γνωρίζετε σας παρακαλώ πείτε μου..

πέρυσι κατέθεσα στο γραφείο την γνωμάτευση δημόσιου νοσοκομείου την οποία κ δέχτηκαν φυσικά καθώς η περυσινή εγκύκλιος το έλεγε ξεκάθαρα οτι γίνονται δεκτές οι γνωματεύσεις δημ.νοσ. επίσης η τότε εγκύκλιος έλεγε οτι σε διάστημα 5 μηνών επρεπε να προσκομίσω πιστοποιητικό απο μια επιτροπή , πράγμα που δεν έκανα ποτε καθώς με κάλεσαν απο την επιτροπή του ΙΚΑ πολλούς μήνες αργότερα κ αφου είχε παρέλθει η προθεσμία... ολα αυτα χωρίς να μου δημιουργηθεί πρόβλημα στο σχολείο που ημουν
κ αναρωτιέμαι τώρα..... η φετινή εγκύκλιος μιλάει ξεκάθαρα για πιστοποιητικό απο πρωτοβάθμια επιτροπή, σωστά ή λάθος κατάλαβα? το πιστοποιητικό που εχω εγω μόνο είναι απο την επιτροπή του ΙΚΑ που αναφέρει 67% αναπηρία κ........απομυελινωτική νόσος οχι σκπ...ενω η προχθεσινή γνωματευση (για πολλοστή φορά) που μου έδωσε ο γιατρός του δημοσίου φυσικά αναφέρει ολογράφως "σκλήρυνση κατά πλάκας"....

λεω να καταθέσω κ τα 2 ..χαρτιά ... λέτε να εχω πρόβλημα ? τι θα κάνατε στη θέση μου?

podiki είπ η φίλη μου οτι θα ψάξει βρει ακριβώς που το διάβασε αυτό που λέγαμε πιο πάνω... ίδωμεν
 #56258  από nick1981
 Παρ Ιούλ 08, 2011 7:50 pm
emena το πιστοποιητικο που πηρα απο την α βαθμια της νομαρχιας λεει απομυελινωτικη νοσος.
εδω κ 2 χρονια με αυτο με παιρνουν αναπληρωτη.ποτε δεν ειχα προβλημα!!!!!!μη φοβασαι μονο αυτο δωσε κ οχι του νοσοκομειου μη τους δημιουργησεις ανησυχια κ σε ταλαιπωρησουν......εξαλλου η εγκυκλιος λεει οτι θελει πιστοποιητικο α ή β βαθμιας...πως θα δεχτουν κ τα 2 στη δευτεροβαθμια???????????????
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12