• ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕ 67% ΑΝΑΠΗΡΙΑ

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #55374  από nick1981
 Κυρ Ιουν 26, 2011 3:19 am
μπορειτε να κανετε τα χαρτια σας κ για αναπληρωτες ειδικης αγωγης.....ειναι αλλα χαρτια απο αυτα για τους κανονικους πινακες.
εγω τα εκανα με εβαλαν 2ο αλλα με πηραν στη γενικη αγωγη τελικα.
το χαρτι απο α βαθμια κανει για 3 χρονια..
ΑΣΧΕΤΟ.πηρα στο υπουργειο κ ρωτησα εαν θα μετρησει η φετινη προυπηρεσια μιας κ οι πινακες εκλεισαν 30/06/2010
κ μου ειπαν πως εστειλαν αιτημα στο νομικο συμβουλιο του κρατους κ περιμενουν απαντηση.δεν ξερουν τιποτα ακομα.
 #55375  από ΑΝΝΑ59
 Κυρ Ιουν 26, 2011 7:52 am
Καλημερα :greetings-waveyellow: Που ειναι η εγκυκλιος οεοοο...??? Ακομα τιποτα !!! Μπορει να σκεφτονται κι αλλες μορφες απασχολησης εκπαιδευτικων....κατι πιο σατανικο....πιο προχωρημενο...χωρις μισθο ισως...ετσι για να βοηθησουμε τη χωρα....Ε!!! Αφου τα φαγαμε .... :angry-cussing:
 #55409  από maestro
 Κυρ Ιουν 26, 2011 2:18 pm
nick1981 έγραψε:μπορειτε να κανετε τα χαρτια σας κ για αναπληρωτες ειδικης αγωγης.....ειναι αλλα χαρτια απο αυτα για τους κανονικους πινακες.
εγω τα εκανα με εβαλαν 2ο αλλα με πηραν στη γενικη αγωγη τελικα.
το χαρτι απο α βαθμια κανει για 3 χρονια..
...
Ειδική αγωγή...
Φέτος, πότε είναι;
Θα θέλει παιδαγωγική επάρκεια μάλλον, οπότε εμένα δε με πιάνει..!
 #55495  από Akatamakata
 Δευ Ιουν 27, 2011 4:34 pm
Εγώ μάλλον έπεσα σε περίπτωση γραφιά.
Σήμερα που πήγα μια βόλτα στα ΚΕΠ για να επικυρώσω όλα τα χαρτιά μου, είδα και τον λόγο του 67%, λόγω της παθησης σας.

Καταλαβαίνω ότι δεν είναι μονολεκτική η Πλάκας που έχουμε. αλλα τόσο βαρεμάρα ο υπαλληλος.

Καλό κουράγιο στους συν"αδερφούς".
 #55499  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Ιουν 27, 2011 5:32 pm
Akatamakata έγραψε:Εγώ μάλλον έπεσα σε περίπτωση γραφιά.
Σήμερα που πήγα μια βόλτα στα ΚΕΠ για να επικυρώσω όλα τα χαρτιά μου, είδα και τον λόγο του 67%, λόγω της παθησης σας.

Καταλαβαίνω ότι δεν είναι μονολεκτική η Πλάκας που έχουμε. αλλα τόσο βαρεμάρα ο υπαλληλος.

Καλό κουράγιο στους συν"αδερφούς".
:?: :?: :?: Δεν καταλαβα τι εγινε :?: :?: :?: :?: :?:
 #55501  από nick1981
 Δευ Ιουν 27, 2011 5:34 pm
den ξερω maestro ποια ειναι η ειδικοτητα σου αλλα εγω στον κλαδο των φυσικων μπηκα.
σε βαζουν σε πινακα με αυτους που εχουν κανει τα σεμιναρια ειδικης αγωγης κ νομιζω οτι προτασσεσαι κιολας!!τωρα που θα βγει για αναπληρωτες αμεσως μετα θα βγει νεα προκυρηξη για αναπληρωτες ειδικης
 #55748  από Ευτυχία
 Πέμ Ιουν 30, 2011 1:18 pm
βγήκε αυτή η εγκύκλιος http://www.alfavita.gr/artro.php?id=37841
εν αναμονή κ της άλλης...
 #55775  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Ιουν 30, 2011 11:21 pm
Ευτυχία έγραψε:βγήκε αυτή η εγκύκλιος http://www.alfavita.gr/artro.php?id=37841
εν αναμονή κ της άλλης...
:text-thankyouyellow: ...δεν μπορω να διαβασω την εγκυκλιο...μου βγαινει μονο η αιτηση...δεν πειραζει...θα τηλεφωνησω στο Υπουργειο...Αληθεια....ξερει καποιος τι ''προσοντα'' πρεπει να εχουμε για προσληψη στην ειδικη αγωγη ???
 #55800  από Ευτυχία
 Παρ Ιούλ 01, 2011 10:25 am
καλημέρα :greetings-waveyellow:
Άννα μου πρέπει να πατήσεις εκει που λεει "ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ" κ για να σου ανοίξει το αρχείο πρέπει να εχεις το winrar στο pc σου...νομίζω ..
προσπάθησα να το ανεβάσω αλλα είναι πολυ μεγάλο αρχείο κ μάλιστα pdf που δε το υποστηρίζει το σύστημα εδω ..
απ'οσο γνωρίζω πάντως τα εξτρα προσόντα που χρειάζονται περα απο τα τυπικά- αφορούν σε μεταπτυχιακά ή σεμινάρια αναγνωρισμένα απο το κράτος -τι ειναι αυτό είπαμε???- στη νοηματική γλώσσα ή στη braille..
άσχετα με την εγκύκλιο της ειδικής πάντως
ρίξε μια ματιά κ εδω http://www.paideia-ergasia.gr/anaplirotes2011 -αν θυμάμαι καλα εισαι μαθηματικός
 #55812  από ΑΝΝΑ59
 Παρ Ιούλ 01, 2011 1:44 pm
Ευχαριστω !!!!!! Ναι ,ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΙΜΑΙ !!!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12