• ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕ 67% ΑΝΑΠΗΡΙΑ

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #59149  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Σεπ 05, 2011 10:55 am
maestro έγραψε:
maestro έγραψε:Ναι Ναι,
ειναι για
Αδιόριστοι Εκπαιδευτικοί (παράταση μεταβατικής)
http://www.facebook.com/groups/21783274 ... p_activity
και συγκεντρώνουν ονόματα για να στείλουν επιστολή στο http://www.alfavita.gr
Εγώ έβαλα το δικό μου σήμερα, όσοι υπόλοιποι πιστοί oτι μπορεί να γίνει κάτι και με αυτόν τον τρόπο, προσέλθετε και ανακοινώστε στον τοίχο ΟΝΟΜΑ-ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
Μπήκα στην ομάδα, αλλά όταν είδα το τελικό κείμενο, όπου δεν αναφέρονταν οι ειδικές κατηγορίες, δημιούργησα θέμα και μετά από μακροσκελή συζήτηση κατάλαβα πως θεωρούν τους εαυτούς τους αρεία φυλή!!!
Ξεγράφτηκα από την ομάδα τελικά, αλλά δυστυχώς είχα δώσει όνομα και ειδικότητα για να με βάλουν στη λίστα με τα ονόματα που θέλουν να στείλουν στο alfavita, πριν βγάλουν το τελικό κείμενο (είχα δει το πρώτο κείμενο που ήταν καλό, αλλά το άλλαξανε).
Τελικά, είναι πολύ απρόβλεπτοι οι τύποι και οι τύπισες εκεί, και αυτό που κατάλαβα είναι, πως σίγουρα θα "γίνουν καλοί παιδαγωγοί" τρομάρα τους και μας!!!
Να προσέχετε τα παιδιά σας/μας από τέτοιους παιδαγωγούς...
Συζητησες μαζι τους ??????? Μεγαλη αξια τους εδωσες !!!!!Το ''νεο'' ''σχολειο'' της κυριας Διαμαντοπουλου τετοιους παιδαγωγους θελει...τομαρια...γλυφτες...!!!!!Για να φτιαξουν νεους ανθρωπους ομοιους τους....Αν τους τυχει να εχουν ενα μαθητη αναπηρο τι θα κανουν ??????Θα τον ριξουν στον Καιαδα ???Οι ασθενεις που προηγουνται στους καταλογους τους φταινε...και οχι το εκπαιδευτικο συστημα...Αυτοι ειναι οι πραγματικοι αναπηροι...εχουν τυφλο-αναπηρο μυαλο.....!!!!!!Τους προτεινες να αλλαξετε θεσεις ???? Να τους χαρισεις τη σκπ και ας μπεις τελευταιος στη λιστα???ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ''ΜΑΣ''.....Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ.....Προσωπικα,δεν την γουσταρω...τους την χαριζω.... :angry-cussing: Για τους πολυτεκνους,που προηγουνται των ασθενων,τι λενε??? :scared-shocked:
 #59153  από maestro
 Δευ Σεπ 05, 2011 12:05 pm
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:....
Συζητησες μαζι τους ??????? Μεγαλη αξια τους εδωσες !!!!!Το ''νεο'' ''σχολειο'' της κυριας Διαμαντοπουλου τετοιους παιδαγωγους θελει...τομαρια...γλυφτες...!!!!!Για να φτιαξουν νεους ανθρωπους ομοιους τους....Αν τους τυχει να εχουν ενα μαθητη αναπηρο τι θα κανουν ??????Θα τον ριξουν στον Καιαδα ???Οι ασθενεις που προηγουνται στους καταλογους τους φταινε...και οχι το εκπαιδευτικο συστημα...Αυτοι ειναι οι πραγματικοι αναπηροι...εχουν τυφλο-αναπηρο μυαλο.....!!!!!! :scared-shocked:
Κάπως έτσι είναι τα πράγματα.
Έχεις δίκιο Άννα, "μάλωσα" με κάποια η οποία είχε μια ιδιαίτερα ανώριμη στάση στο όλο ζήτημα, λες και της φταίγανε οι ειδικές κατηγορίες για την όλη προσωπική της δυστυχία.
Και τέλος τέλος, δεν ξέρω πως πήρε το πιστοποιητικό υγείας (απαιτείται και ψυχιατρική εξέταση).
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:....
Τους προτεινες να αλλαξετε θεσεις ???? Να τους χαρισεις τη σκπ και ας μπεις τελευταιος στη λιστα???ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ''ΜΑΣ''.....Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ.....Προσωπικα,δεν την γουσταρω...τους την χαριζω.... :angry-cussing:
Τη συγκεκριμένη κοπέλα, βάλανε για να με αντιμετωπίσει, βρέθηκε και μια άλλη κοπέλα σύμμαχος μου και δεν μπορούσε να τα βγάλει πέρα μάλλον και άρχισε να κάνει λάθη και προδώθηκε λέγοντας πως εξαιτίας των ειδικών κατηγοριών, έπεσε στον πίνακα των Αναπληρωτών και πολλά ακόμα, τα οποία δεν έχω αφού διαγράφηκα από την ομάδα και δεν έχω πρόσβαση τώρα.
Της ευχήθηκα το καλύτερο και αυτή νόμιζε πως την ειρωνεύομαι.
Τέλος πάντων, όπως καταλάβατε, απογοητεύτηκα εν ολίγοις, όσων αφορά τους υγιής(;) συναδέλφους
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:....
Για τους πολυτεκνους,που προηγουνται των ασθενων,τι λενε??? :scared-shocked:
Και με αυτούς έχουν θέμα απ' ότι κατάλαβα.
ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟ Μ' ΑΥΤΟΥΣ (Αδιόριστους Εκπαιδευτικούς), ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ alfavita
 #59155  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Σεπ 05, 2011 12:15 pm
Προσωπικα,δεν εχω προβλημα με τους πολυτεκνους....μαγκια τους....αλλα επιλογη τους ηταν να αποκτησουν πολλα παιδια !!!!Αυτο που με ενοχλει ειναι που προηγουνται των ασθενων!!!!!Ειμαι 13η στον καταλογο πε03 μηδενικης προϋπηρεσιας !!!!!Οι προηγουμενοι,εχουν παρει πτυχιο πολυ μετα απο μενα!!!!Και λεω....πασχουν απο μεσογειακη αναιμια ???...Αν,ναι,ενταξει...!!!!Αν,ομως ειναι πολυτεκνοι....ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ.... :angry-banghead: Τι σχεση εχει μια σοβαρη παθηση με μια επιλογη ζωης ??????????????????????????????????????????Ας τους βαλουν σε αλλους καταλογους :greetings-waveyellow: υγ.αληθεια...υπαρχει ελπιδα να με προσλαβουν??????????????????????????
 #59156  από maestro
 Δευ Σεπ 05, 2011 12:25 pm
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Άννα, απλά τους προωθούν γιατί οι πολύτεκνοι εξισορροπούν (;) τον πληθυσμό των Ελλήνων στην Ελλάδα.
Επιπλέον, οι πολύτεκνοι, έχουν συνδικαλιστικό φορέα περισσότερο ενεργό και διεκδικητικό!!!
Εμείς, μια ΕΣΑμεΑ (http://www.esaea.gr/) έχουμε, η οποία αγωνίζεται αλλά δε νομίζω να έχει τη δύναμη των πολυτέκνων.
 #59158  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Σεπ 05, 2011 12:41 pm
maestro έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Άννα, απλά τους προωθούν γιατί οι πολύτεκνοι εξισορροπούν (;) τον πληθυσμό των Ελλήνων στην Ελλάδα.
Επιπλέον, οι πολύτεκνοι, έχουν συνδικαλιστικό φορέα περισσότερο ενεργό και διεκδικητικό!!!
Εμείς, μια ΕΣΑμεΑ (http://www.esaea.gr/) έχουμε, η οποία αγωνίζεται αλλά δε νομίζω να έχει τη δύναμη των πολυτέκνων.
.....Δεν ειναι μονο ο συνδικαλιστικος τους φορεας....εχουν κι αλλες ''πλατες''....πολλα ''δοντια''...σε μερικες περιπτωσεις λειτουργουν σαν μια ιδιομορφη ''μαφια''....πολλες διασυνδεσεις...Ξερω τι λεω......!!!!!Σιγουρα οι ''δικοι'' μας ''''συνδικαλιστες'''' ειναι για....σφαλιαρες....Κατι καινουριο πρεπει να φτιαξουμε...Δεν παει αλλο.... :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: Κι εγω,αν ειχα μια μονιμη δουλεια,θα ειχα γεννησει 4 κορες....οχι μια...θα ειχα φροντισει για την αυξηση του πληθυσμου της κακιας μητριας Ελλαδας..... :violence-hammer:
 #59165  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Σεπ 05, 2011 1:24 pm
:angry-cussing: :angry-cussing: :angry-cussing: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: Μη μου μιλατε για κρατικους βολεμενους συνδικαλιστες αναπηρους και μη...!!!Με οοοοοοολους αυτους...δεν εχουμε κανενα κοινο....ΚΑΝΕΝΑ....Χρειαζεται φορεας που να παλευει για μας ολους,οχι μονο τους εκπαιδευτικους,ενα αποτελεσματικος μηχανισμος που θα φροντιζει για τη λυση ΟΛΩΝ των προβληματων μας.....ξεκινωντας απο την υπευθυνη ενημερωση για τα δικαιωματα μας και φθανοντας μεχρι την επαγγελματικη μας αποκατασταση....ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΖΩΗ.....!!!!!!!!!!....οσο για τις καταρες...Ποντικακι μου....συμφωνω και επαυξανω.... :violence-hammer: ....πώς καταντησα...... :evil: :twisted: :evil: υγ.απ'οσο ξερω οι μαθητες...σεβονται και αγαπουν τους αναπηρους δασκαλους....εχουν καθαρη ψυχη τα παιδακια...μεχρι να τους την βρωμισει η κ-λ-κοινωνια ''μας''.... :greetings-waveyellow:
 #59172  από maestro
 Δευ Σεπ 05, 2011 3:32 pm
podiki έγραψε:....Ας επιβιώσουμε τουλάχιστον για τα επόμενα 2 χρόνια και μετά βλέπουμε . Πολλά μπορεί να αλλάξουν . Που ξέρεις μπορεί να πάθει ο γιος αυτής της κάριας της Διαμαντως ΣΚΠ και να τα αλλάξει όλα .
:laughing-rolling: :laughing-rolling:
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:....υγ.απ'οσο ξερω οι μαθητες...σεβονται και αγαπουν τους αναπηρους δασκαλους....εχουν καθαρη ψυχη τα παιδακια...μεχρι να τους την βρωμισει η κ-λ-κοινωνια ''μας''.... :greetings-waveyellow:
Αυτό είναι αλήθεια, οι παιδικές ψυχές δεν βλέπουν την αναπηρία, αλλά την αγάπη και την προσφορά!!!
 #60033  από Ευτυχία
 Σάβ Σεπ 17, 2011 9:41 am
καλημέρα,
με πήρανε αναπληρωτρια στο νομό μου..χαρα εγω ..τρέλα :-D "τι καλα" ελεγα... κ αλλα τέτοια..κ ερχεται η επόμενη μερα δηλωσης τοποθέτησης των σχολείων..10 ολα κ ολα τα σχολεία σε κορφοβούνια κ χωριά που θες μιση μερα για να πας..μονο 2 ηταν στη πολη..οπως ηταν φυσικό τις 2 αυτές θέσεις διεκδικήσαμε εγω κ μια άλλη συνασθενής μας
για να μη μακρηγορώ κ σας κουράζω...μας τοποθέτησαν οπως ακριβως ζητήσαμε..το θέμα ειναι οτι μας έκρυψαν οτι η θεση μου ειναι για 2 μήνες κ της αλλης κοπέλας για 3..κ μετα λεω?????τι..??? μετα μου λένε στη διάθεση..δηλαδη...θα καλύπτω αδειες στα κορφοβούνια..μπαλαντερ..σκυλος..π'ως να το χαρακτηρίσω????
ολη τη βδομαδα εγινα ο εφιάλτης του προισταμένου "προτάσσομαι για μπορω να διαλέξω εγω το σχολείο κ τη περιοχή για ευνόητους λογους που το ιδιο το κράτος με καλυπτει βασει νομου να κανω κ σεις μου το στερείτε?????????" παραπλανήθηκα, παγιδεύτηκα..επρεπε το χαρτι με τα σχολεία να εγραφε οτι θα ημουν για 2 μήνες οπως γινεται κανονικά..ειναι υποχρεωμένοι να το γραφουν
τουλάχιστον θα πήγαινα στο πιο κοντινό χωριό κ θα εμενα εκει..οχι τωρα αυτη η ανασφαλεια, η αβεβαιότητα για το που θα είμαι καθε εβδομάδα
μετα απο τη συνεχη πιεση που ασκησα κ την αναισθησία τους απεναντι στο προβλημα μου..το μονο που καταφερα ηταν να να περπατάω με δυσκολια υποβασταζόμενη...
σημερα μονο νιώθω καλυτερα..γιατι? γιατι ειπα οκ θα κάνω αυτο που θελετε..εγω να δουλεψω σαν ανθρωπος ηθελα κσεις.....αφου το θέλετε ετσι..μετα τους 2 μηνε θα χτυπαω συνεχεια αδειες..ό,τι δικαιουμαι..ό,τι εκαναν χρονια τωρα οι δημοσιοι υπάλληλοι που μας εφεραν ως εδω..αει σιχτιρ τους βαρεθηκα
τους απείλησα με μηνυτήρια αναφορα κλπ κλπ κ τι με στηριζει ο σύλλογος μου :? τιποτα ... δεν ιδρωσε το ρατσιστικο τους αυτί
την ωση πάντως απο θαύμα τη γλιτωσα..μαλλον ο θεος με αγαπαει
τι να πω
τι να κάνω
συγνωμη για το τρόπο που ειναι γραμμένο το μην
 #60037  από ΑΝΝΑ59
 Σάβ Σεπ 17, 2011 10:04 am
ΝΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΝΕΟ...!!!!! Αφου σε πηραν αναπληρωτρια....ειναι ενα καλο βημα !!!! Μη τους τη χαρισεις ,ομως των ρατσιστων...Να εχεις θαρρος και θρασος...Μπορεισς να απαιτησεις βοηθεια και συμπαρασταση απο την τοπικη ΕΛΜΕ !!!!!!!!.....Σου χρωστανε,δεν τους χρωστας !!!! Ρωτησε τους....'' αλλαζουμε ??????....'' ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ !!!!! :romance-kisscheek:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12