• συνταξη αναπηριας

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #103672  από nikosrazor
 Τρί Ιουν 10, 2014 7:07 pm
παιδια κοιταχτε αν θελετε την ημερομηνια που πρωτοδημοσιευσα...ακομα να περασερι ο φακελος δευτεροβαθμια και εχουν περασει 4 μηνες...παλιανθρωποι...
 #104133  από nikosrazor
 Δευ Ιουν 30, 2014 1:28 pm
ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ.ΑΥΡΙΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝ ΚΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ.ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΙΑΓΕΓΡΑΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΥΓΩ ΣΕ ΠΙΟ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΑΔΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ
 #104135  από ΠΟΤΕ ΠΙΑ ΜΟΝΗ
 Δευ Ιουν 30, 2014 3:23 pm
Πάντως, είναι απαράδεκτο να εξαρτάσαι από τα κέφια του κάθε γιατρού. Εγώ, πήρα σύνταξη για δύο χρόνια με 50% και σήμερα, μόλις έμαθα ότι με έκοψαν με 45% και έδωσαν βεβαίωση για μόλις 10 μήνες!!! Εμένα, πάλι στην αρχή της εξέτασης επέμεναν ότι δεν έχω πρόβλημα νευρολογικό. Εδώ, από το 1996, ταλαιπωρούμαι και έχω επισκεφθεί τόσους νευρολόγους... Τους έκανα να με εξετάσουν γιατί στην αρχή δεν ήθελαν. Διαπίστωσαν το πρόβλημά μου και παρόλα αυτά με έκοψαν. Και μου άρεσε η υποκρισία τους, ότι τάχα ήθελαν να με βοηθήσουν. Δε θέλω βοήθεια... τα σωστά ποσοστά, που δικαιούμαι, θέλω. Τώρα θα κάνω ένσταση αλλά δεν ξέρω πως θα πάνε τα πράγματα. Αλήθεια, γνωρίζει κανείς, τι γίνεται σε περίπτωση που σε απορρίψει και η Βθμια Επιτροπή?
 #104143  από nikosrazor
 Δευ Ιουν 30, 2014 10:31 pm
δεν ξερω τι γινεται μετα νομιζω πως δεν γινεται τιποτα.κοβουν οσους μπορουν γιατι εχουν ΕΝΤΟΛΕΣ.εχουν εντολες να κοβουν οσους πιο πολλους γινεται και για να μην χασουν την δουλεια τους το κανουν.εν τω μεταξυ σε ειδοποιουν τελευταια στιγμη για να μην προλαβεις να περασεις.μας το ειπε ο ΕΡΓΑΤΟΛΟΓΟΣ.ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΦΤΩΧΟΥΣ ΑΝΑΠΗΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΠΙΑΝΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΝΙΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΔΙΠΛΑΝΟΥ ΒΡΕΦΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΕΧΟΥΜΕ.ΒΟΘΡΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ.ΝΤΡΟΠΗ
 #104180  από billios
 Τρί Ιούλ 01, 2014 9:54 pm
Ομορφαααα...
Εχουμε πρωτογενες πλεονασμα λεμεεεε.....
:obscene-smokingpimp:
 #105142  από nikosrazor
 Κυρ Αύγ 10, 2014 12:17 am
παιδια βγηκε το πολυποθητο ποσοστο.50 % πηρε η κοπελα μου και θα παρει την κατωτατη μειωμενη κατα 25% για 2 χρονια αν την εγκρινει το ικα.υπαρχει περιπτωση αν και ολα τα δικαιολογητικα ειναι σωστα να μην την εγκρινει?