• συνταξη αναπηριας

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #100194  από nikosrazor
 Τρί Φεβ 25, 2014 4:14 pm
Μιλησαμε σημερα με το συνηγορο του πολιτη που εχει αναλαβει την περιπτωση μας και μας ειπε πως οταν κανει προσφυγη η διευθηνση του ικα στην αποφαση της επιτροπης το ποσοστο τοτε παντα παει προς τα κατω.αυτο συμαινει πως το κοριτσι μου δεν θα παρει την συνταξη που απ το νομο δικαιουται ετσι οπως τα χουν κανει...
 #100195  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Φεβ 25, 2014 6:14 pm
nikosrazor έγραψε:Μιλησαμε σημερα με το συνηγορο του πολιτη που εχει αναλαβει την περιπτωση μας και μας ειπε πως οταν κανει προσφυγη η διευθηνση του ικα στην αποφαση της επιτροπης το ποσοστο τοτε παντα παει προς τα κατω.αυτο συμαινει πως το κοριτσι μου δεν θα παρει την συνταξη που απ το νομο δικαιουται ετσι οπως τα χουν κανει...
:smile-thinking: :smile-thinking: :smile-thinking: ΔΕΝ ειναι σιγουρο !!!!!!!!!!! Ειπαμε ! Το ποσοστο αναπηριας εξαρταται απο το....πού θα πεσεις ! Οπως σου εχω ξαναπει ,στη δικη μου περιπτωση (προ ΚΕΠΑ ) , που περασα απο Β'βαθμια και απο επιτροπη δειγματοληπτικου ελεγχου της διοικησης .....ΠΗΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΟΣΟΣΤΟ !!! Μου ειχε κανει παραπομπες ο διευθυντης του ΙΚΑ .
 #100214  από nikosrazor
 Τετ Φεβ 26, 2014 9:39 am
μακαρι βρε Αννα χτες εκλεγε το κοριτσι μου και δεν ηξερα πως να την παρηγορησω.θα της το πω αυτο που λες.
 #100226  από ΑΝΝΑ59
 Τετ Φεβ 26, 2014 2:57 pm
nikosrazor έγραψε:μακαρι βρε Αννα χτες εκλεγε το κοριτσι μου και δεν ηξερα πως να την παρηγορησω.θα της το πω αυτο που λες.
:smile-flower: Να της το πεις ! Να της δωσεις κουραγιο !!!!!!!!! Να της δωσεις και την αγαπη μου :smile-kiss:
 #100268  από nikosrazor
 Πέμ Φεβ 27, 2014 3:04 pm
πηγαμε σημερα στο ικα.δεν ξερουν ακομα ποτε θα οριστει επιτροπη και μας ειπαν να παμε την αλλη βδομαδα.εν τω μεταξυ η υπαλληλος ειπε (αυτη την φορα με γλυκο υφος) στην κοπελα μου <<μπορει να βγαλεις και παραπανω>>χαρηκε το κοριτσι μου,εφυγε ηρεμο.αν γινει κατι ασχημο η της πουν κατι ασχημο παλι αλλη φορα θα στεναχωρηθει παλι.πανω που παει να γινει κατι καλο γκρεμιζονται καθε φορα οποια ονειρα κανει και παλι απ την αρχη.@@##@# το κρατος τους!!
 #100282  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Φεβ 27, 2014 7:05 pm
Ευτυχως που εχει εσενα !!!!!!!!!! Εισαι θησαυρος :smile-handshake: :smile-handshake: :smile-handshake: :smile-handshake: :smile-handshake: :smile-handshake:
 #101099  από nikosrazor
 Παρ Μαρ 21, 2014 4:41 pm
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikosrazor την Τρί Μαρ 25, 2014 11:43 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #101103  από ΑΝΝΑ59
 Παρ Μαρ 21, 2014 6:25 pm
nikosrazor έγραψε:Παλι σκατα τα εκανε το ικα περιστεριου.επρεπε σε 10 μερες απο την ημερα που καταθεσαμε τα χαρτια να παει απο την υπηρεσια το παραπεμπτικο στα κεπα και πηγαμε σημερα και μας ειπαν οτι επρεπε να εχει ερθει και δεν εχει και πηγαμε να μιλησουμε με τον υπευθυνο και μας στελνει στην πειραιως για αλλο πραγμα απο αυτο που του ειπαμε.το ονομα του ειναι Σταματελοπουλος και ειναι σιγουρο πια οτι θελει να χρηματιστει.<φακελακι δηλαδη>αν του φυτεψω μια στο κεφαλι και απλα παω αλλη μια φορα ψυχιατρειο θα φταιω εγω????γαμιοληδες δημοσιουπαλληλακια
:smile-angry: :smile-angry: :smile-angry: :smile-angry: :smile-angry: :smile-angry: Στην Αγ.Κωνσταντινου 8 , φιλε μου !!!!!! Στη διοικηση του ΙΚΑ !!!!!!!! Στη διοικηση του ΙΚΑ !!! Εκει να πας ............
 #101398  από nikosrazor
 Παρ Μαρ 28, 2014 7:39 pm
με τα πολλα παιδια μας ειπαν πως,μαλλον, θα περασει απο 2βαθμια ο φακελος της καλης μου..κατι ειναι και αυτο τουλαχιστον δεν θα ταλαιπωρηθει.ακομα δεν χρειαζεται παραπεμπτικο για την 2βαθμια..αυτα μηπως τα χρειαστει και κανεις.πολυ ταλαιπωρια σωματικη καιψυχικη αδερφακι μου...
 #102511  από nikosrazor
 Τετ Μάιος 07, 2014 1:54 pm
καλησπερα σας.Την κοπελα μου την λενε Κ. Στελλα.Υπεβαλε τα χαρτια της για την συνταξη αναπηριας του ικα.πριν τα υποβαλει πηγε και περασε επιτροπη οπου και πηρε το επιθυμιτο 50% που χρειαζοταν απο τα κεπα.Το προβλημα ειναι οτι δεν δεχονται την αποφαση που τους πηγε στο ικα περιστεριου διοτι οπως λενε πηγε μονη της στα κεπα και δεν την εστειλαν αυτοι.Εχω εγγραφα στα χερια μου που λενε πως η αποφαση,εφοσον ειναι σε υσχυ,ισχυει για καθε νομιμη χρηση και πως δεν μπορει η υπερεσια να στειλει τον ασθενη για επανακριση.Παρ ολα αυτα δεν την δεχονται εχει κανει προσφυγη ο διευθυντης και την εχει παραπεμψει σε δευτεροβαθμια.Στο ικα που ξαναπηγαμε με τα εγγραφα που λενε πως δεν γινεται μας ειπαν πως εχει το δικαιωμα και πως δεν γνωριζουν και το λογο για τη αποφαση του διευθυντου.kainoyrgio ayto,tvra poy eidan oti alliws apagoreyetai....