• ΑΝΘΡΟΠΥΣΜΩΣ ( ...όχι, δεν είναι ανορθόγραφο )

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #95357  από petroula
 Τρί Οκτ 08, 2013 10:57 pm
Πήγα σήμερα, με ραντεβού εννοείται, στον νευρολόγο των ιατρείων του εοπυυ (πρωην ιατρεια ικα) να μου γραψει την τρίμηνη συνταγη avonex κι αφού με έκραξε που πήγα σε εκείνον κι όχι στον γιατρό του νοσοκομείου που μου έγραψε το προηγούμενο τρίμηνο, που θα χρεωθεί αυτός τώρα τη συνταγή κτλ, κτλ στο τέλος μου είπε ότι για πρώτη και τελευταία φορα και ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ θα μου γράψει τη συνταγή.

Δυστυχώς εκείνη την ώρα ψάρωσα... από άγνοια περισσότερο, αν και μόνο για το "ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ" του άξιζαν μερικά μπινελίκια.

Δε πειράζει, την επόμενη φορά.
 #95360  από fillcinefil
 Τρί Οκτ 08, 2013 11:34 pm
Από την επόμενη θα γίνει των "γαιδουριστικών" αυτός.
Και εμένα ο γιατρός του εοπυυ τις τελευταίες φορές μου έλεγε, γιατί δεν πάω στην γιατρό που με παρακολουθεί (πρώην εοπυυ) να μου γράφει και τα φάρμακα;
Έδειχνε λίγο δυσαρεστημένος, αλλά μέχρι εκεί. Ανθρωπιστής δεν δήλωσε. Μικρός τόπος και όλοι γνωριζόμαστε μεταξύ μας :whistle:.
Άραγε πόσο είναι το όριο της συνταγογράφησης; Και τα δικά μας είναι και πανάκριβα. Μήπως πράγματι τους "ζορίζουμε¨; Ή να πάει το μυαλό μου και στο κακό.