• Νέα κόλπα στα ΚΕΠΑ

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #92969  από Γιάννης
 Πέμ Ιούλ 11, 2013 1:13 pm
Λοιπόοοοοοον, πήγα σήμερα μήπως και καταθέσω τα χαρτιά μου νωρίτερα για παράταση του επιδόματος (λήγει 31/12/13) με το γνωστό πλάγιο τρόπο της πληρωμής του παράβολου των 50 ευρώ.
1. Μου είπαν ότι μπορείς πλέον να καταθέτεις τα χαρτιά σου μόνο μερικές μέρες πριν λήξει η προηγούμενη απόφαση. Πάω στοίχημα ότι δεν πρόκειται το ΙΚΑ να στείλει παραπεμπτικό ούτως ώστε να τσεπώσουν ΚΑΙ το πενηντάρικο.
2. Όπως σωστά μας είχε πληροφορήσει ένα μέλος πριν λίγο καιρό, υπάρχει πλέον άλλο ένα ειδικό έντυπο το οποίο πρέπει να συμπληρώσει ο θεράπων γιατρός. Αυτό σημαίνει ότι όταν αρχίσουμε να συλλέγουμε δικαιολογητικά πρέπει πρώτα να περάσουμε από το γκισέ των ΚΕΠΑ και να πάρουμε τα έντυπα.
Αυτά, όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας το πει... ή... ας σωπάσει για πάντα :happy-smileyinthebox:
 #92987  από tarirs
 Παρ Ιούλ 12, 2013 1:17 am
Γιάννης έγραψε:viewtopic.php?f=24&t=4028
Μην μασατε,η συζηγος κατεθεσε χαρτια,ενω οταν ζητησανε ΚΑΙ την εγκυκλιο αυτη,της την ετριψε στην μουρη,με αυτην την αποφαση..και τα ακουσε κιολας,με την ταλαιπωρια που μας παρεχουν...
 #92989  από fillcinefil
 Παρ Ιούλ 12, 2013 1:45 am
Δηλαδή να την έχουμε μαζί μας σε έντυπη μορφή...
"Μασάνε";
 #92991  από tarirs
 Παρ Ιούλ 12, 2013 2:05 am
fillcinefil έγραψε:Δηλαδή να την έχουμε μαζί μας σε έντυπη μορφή...
"Μασάνε";
Στην συζηγο,δεν της ειπαν τιποτα μονο συγγνωμη δεν της ειπαν....αφου λεει ξεκαθαρα το site πιο πανω οτι πηραν πισω την εγκυκλιο.....Εγω την εκτυπωσα,και της την εδωσα στην συζηγο,και δεν ειχε κανενα προβλημα...
 #93005  από Λήδα
 Παρ Ιούλ 12, 2013 11:20 am
Μερικές μέρες πριν λήξει???????? :scared-shocked: :scared-shocked: :scared-shocked: :scared-shocked: :scared-shocked: :scared-shocked: :scared-shocked:
Για να μένεις απλήρωτος 7 μήνες+ ???????
Καταπληκτικό!!!
Καλά να πάθουμε θα ξαναπω. :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble:
Καλή μας μέρα!
 #93010  από Γιάννης
 Παρ Ιούλ 12, 2013 12:36 pm
Λήδα έγραψε:Για να μένεις απλήρωτος 7 μήνες+ ???????
Πολύ αισιόδοξη σε βρίσκω, πιστεύω ότι από τούδε θα περιμένουμε χρόοοοοοονια, κοντοζηγώνει η μέρα των Νέων Εξτρεμιστών Αναπήρων (Ν.Ε.Α.)
 #93011  από Μιμικαμ
 Παρ Ιούλ 12, 2013 12:41 pm
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Που τί ακριβώς θά κάνουμε αρχηγέ????? για να προετοιμαστούμε????? :happy-smileyinthebox: :happy-smileyinthebox: :happy-smileyinthebox: :happy-smileyinthebox:
 #93022  από Λήδα
 Παρ Ιούλ 12, 2013 2:17 pm
Θα είμαι σίγουρα σε αυτό το κίνημα,ενημερώστε με!! :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: