• ΜΕ ΕΚΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #72275  από EFFIE
 Πέμ Μάιος 24, 2012 11:55 pm
ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ 50% ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΙΑΤΡΟΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ,ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΩΦΕΙΛΕΣ.
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ?????? ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΩΣΤΑΩ Μ ΑΦΗΝΟΥΝ ΑΚΑΛΥΠΤΗ ΙΑΤΡΟΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΘΗΣΗ.
ΑΛΗΤΕΣ
 #72277  από litsa
 Παρ Μάιος 25, 2012 12:33 am
τι χρωστάς?? στο ικα? και που το βρήκανε??
α !! καλά!!!!
έχουν ξεφύγει εντελώς!!
 #72295  από EFFIE
 Παρ Μάιος 25, 2012 10:04 am
litsa έγραψε:τι χρωστάς?? στο ικα? και που το βρήκανε??
α !! καλά!!!!
έχουν ξεφύγει εντελώς!!
οταν χρωστας παντα το βρισκουνε, οταν σου χρωστανε κανουν τους μαλακες...
ειναι η πρωτη φορα που θα θελα να χρωσταω στο ικα γιατι σ αυτο το κολοταμειο τουλαχιστον και ωφειλες να χεις οταν μενεις ανεργος συνεχιζεις να χεις ιατροφαρμακευτικη καλυψη χωρις να πληρωνεις τα χρωστουμενα........
τι να πω δε φταιει η αρρωστια η δικη μας αλλα η αρρωστια των αλλωνων......
 #72298  από ΑΝΝΑ59
 Παρ Μάιος 25, 2012 10:13 am
EFFIE έγραψε:ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ 50% ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΙΑΤΡΟΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ,ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΩΦΕΙΛΕΣ.
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ?????? ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΩΣΤΑΩ Μ ΑΦΗΝΟΥΝ ΑΚΑΛΥΠΤΗ ΙΑΤΡΟΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΘΗΣΗ.
ΑΛΗΤΕΣ
:scared-shocked: :scared-shocked: :scared-shocked: :scared-shocked: :scared-shocked: :scared-shocked: :scared-shocked: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussing: :angry-cussingblack: :violence-chainsaw: :violence-rapidfire: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble:
 #77777  από Gorge
 Τετ Σεπ 19, 2012 6:16 pm
για σας θελω αν ειναι δινατον να μου πει καπιος απο κρητη καλιτερα απο χανια αν ειναι καπιος γιατρος να παω να του πω καπια προβλιματα που νιοθω γιατι στο νοσοκομειο δεν ειναι δινατον να βρω ακρηευχαριστω
 #77784  από sofia13
 Τετ Σεπ 19, 2012 8:23 pm
EFFIE στενοχωρήθηκα που σε ξανα-βλεπω- κατω απ΄αυτές τις συνθήκες. Αλλά κάτσε γιατί μπερδευτηκα. Σου δώσανε 50% για νάχεις Ιατροφαρμακευτική κάλυψη. Παρακάτω λες οτι χρωστάς και σ' αφήνουν Ιατροφαρμακευτικα ακάλυπτη σε χρόνια πάθηση. Διευκρίνησε το γιατί πάω να σκάσω.
 #77788  από EFFIE
 Τετ Σεπ 19, 2012 9:05 pm
sofia13 έγραψε:EFFIE στενοχωρήθηκα που σε ξανα-βλεπω- κατω απ΄αυτές τις συνθήκες. Αλλά κάτσε γιατί μπερδευτηκα. Σου δώσανε 50% για νάχεις Ιατροφαρμακευτική κάλυψη. Παρακάτω λες οτι χρωστάς και σ' αφήνουν Ιατροφαρμακευτικα ακάλυπτη σε χρόνια πάθηση. Διευκρίνησε το γιατί πάω να σκάσω.
γεια σου σοφακι!!
ναι μεν μου εδωσε το ΚΕΠΑ το 50% κ οταν πηγα στο ταμειο μου και τους το πα, μου παν πρεπει πρωτα να πληρωσω τις οφειλες μου αλλιως δε παιρνω τιποτα.
Κ επειδη με το 50% παιρνεις την κατωτατη αναπηρικη συνταξη δε φτανουν ωστε να γινουν οι κρατησεις απο εκει για την οφειλη.
αρα παρα την προσπαθεια μου και το αγχος μου ν περναω και πρωτοβαθμια και δευτεροβαθμια πηρα τα 3 μου απο το ταμειο μου! ( ΤΑΝΠΥ, ταμειο ναυτικων εμπορων) :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow:
 #77792  από sofia13
 Τετ Σεπ 19, 2012 9:24 pm
Εχω τρελαθεί στο βρισίδι... Μου πετάχτηκαν τα μάτια έξω σήμερα με οτι διάβασα στο φόρουμ και για άλλες περιπτώσεις....Και τι θα κάνεις τώρα ρε Εφάκι ;;; Υπάρχει περίπτωση να το παλέψεις ; Πως να μη βρίζω την τύχη μας την κα......α!!! Πωωωωως!!!!
 #77793  από Hristos!
 Τετ Σεπ 19, 2012 9:25 pm
Effie ολα τα ταμεια το ιδιο σκατα ειναι τελικα. Ξερουν πολυ καλα πως να κανουν τους ασθενεις, περισσοτερο ασθενεις. Τα ιδια εξηγω και στο θρεντ που ανοιξα.
Αν δεν εχεις 67% δεν μπορεις να πας και στην Προνοια πλεον, αφου η επιτροπη τωρα πια ειναι μια (ΚΕΠΑ). Μονο νομικα μπορεις να τους κυνηγησεις τους καραγκιοζηδες. :violence-uzi: :violence-uzi: :violence-uzi:
 #77799  από EFFIE
 Τετ Σεπ 19, 2012 11:09 pm
sofia13 έγραψε:Εχω τρελαθεί στο βρισίδι... Μου πετάχτηκαν τα μάτια έξω σήμερα με οτι διάβασα στο φόρουμ και για άλλες περιπτώσεις....Και τι θα κάνεις τώρα ρε Εφάκι ;;; Υπάρχει περίπτωση να το παλέψεις ; Πως να μη βρίζω την τύχη μας την κα......α!!! Πωωωωως!!!!
ειμαι ανεργη και πληρωνει μανα μου 300 ευρω το μηνα διακανονισμος οφειλης για να κανω χρηση της εγκυκλιου τοθ ΟΑΕΕ ως ανεργη να με ασφαλισει για 2 χρονια και μετα παπαλα, κ επισης ειμαι στον οαεδ και υποτιθεται μετα απο ενα χρονο γραμμενος σε ασφαλιζει για 2 χρονια αλλα δε μπορω να το κανω αυτο μπας και γλυτωνα τα 300 τομηνα γιατι εχω κανει ηδη χρηση της μια εγκυκλιου του οαεε.
ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ, ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΚΑΙ ΠΩΣ, οπως και ναναι αν δεν ξεχρεωσω το ταμειο μου μετα απο 2 χρονια δε θα χω τιποτα...