• ΚΡΑΤΟΣ ΠΑΡΑΝΟΙΑΣ-ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΟΙ ΑΜΕΑ (ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ)

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #77905  από sofia13
 Πέμ Σεπ 20, 2012 9:55 pm
ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΚΟΜΑ. !!! Στην ίδια μας τη χώρα....Ασθενεις και μη. ΧΑΛΙ. .....
Αντε την Πέμπτη 27 του Σεπτέμβρη , 10 πμ στην ΟΜΟΝΟΙΑ, Αντε βρε παιδιά ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ.......
 #77927  από Hristos!
 Παρ Σεπ 21, 2012 9:29 am
ΑΝΝΑ59 έγραψε:
litsa έγραψε:για αυτο λέω στον εισαγγελέα...!!!!!
ΝΑΙ !!!!!!ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ !!!!ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ, ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ !!!! ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ !!!!! ΚΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣΧΟΝΤΕΣ ΑΠΟ ΣΚΠ , ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΝΟΣΟΥΣ !!!!!!!!!!!!
Καλημερα Αννα. Επειδη τοπικα στην επαρχια δεν εβγαζα ακρη, κανεις δεν ηξερε απο διοικητικα θεματα, τηλεφωνησα εδω οπως μου ειπες και συ και καποιος/α αλλος/η συνασθενης και με παρεπεμψε σε ενα συναδελφο του στη Θεσσαλονικη.
Οι ανθρωποι δεν μπορουν να πιστεψουν οτι το ταμειο (ΙΚΑ) αγνοει την ενεργη αυτη τη στιγμη αποφαση του ΚΕΠΑ. Εγινε ενιαιο Κεντρο Πιστοποιησης Αναπηριας, ακριβως για να ειναι καθολικο και οι αποφασεις του να ισχυουν παντου. Ειναι απιστευτο ανθρωπος με Σκληρυνση Κατα Πλακας να μενει χωρις ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη, ποσο μαλλον οταν εχει στα χερια του ΕΝΕΡΓΗ αποφαση ΚΕΠΑ!!! Θα μου τηλεφωνησουν εκ νεου, μολις δουν καποιες λεπτομερειες. Θα ενημερωσω για τις εξελιξεις να ξερει και οποιοσδηποτε αλλος στο μελλον του συμβει κατι παρομοιο (να εχει αποφαση αναπηριας και να ειναι ξεκρεμαστος).
 #78136  από Hristos!
 Κυρ Σεπ 23, 2012 12:26 pm
Με πολυ κυνηγι μου δωσανε συνεχιζομενη θεραπεια μονο για τη θεραπεια μου μεχρι να ληξει η αποφαση του ΚΕΠΑ ή μεχρι να με επανεξετασουν την ενσταση που κανανε (αναλογα ποιο απο τα δυο θα γινει πιο συντομα, μιας και η παραταση ειναι 3μηνη). Παλι καλα που καταλαβαν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΡΡΙΠΤΟΥΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΕΝΤΡΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ KAI NA ΑΦΗΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΕΝΑΝ ΑΣΘΕΝΗ. Τωρα για τα υπολοιπα θα θελει κυνηγι, αλλα με τις απεργιες των δικαστικων θα τραβηξει αιωνες η ταλαιπωρια μου και ενδεχεται να ξαναμεινω συντομα χωρις τον ορο μου, μιας και ΠΛΗΡΗ ΙΑΤΡΟΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ουτε λογος...
:violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble:

Υ.Γ. ΑΝΝΑ59 και LL-MM ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Με βοηθησανε στην 3μηνη παραταση για το Tysabri.
 #78138  από ΑΝΝΑ59
 Κυρ Σεπ 23, 2012 12:43 pm
Μπραβο Χρηστο !!!!! Τουλαχιστον, εξασφαλισες το φαρμακο σου ! Ετσι, θα μπορεσεις να ''κυνηγησεις '' τα υπολοιπα, πιο ησυχος !!!!!!!!! :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: