• ΑΓΟΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ... ΒΟΗΘΕΙΑ!

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #70147  από AnTrIkOs
 Τρί Απρ 10, 2012 11:52 am
Σε ευχαριστω.

Σημερα επικοινωνησα με τον λογιστη μου και θα κανω εκκαθαριστικο δικο μου... περιμενω να με παρει πισω για λεπτομερειες. Αυτο ειναι το θεμα να μην εχω κρατησεις... και δηλ σιγα το ποσο που παιρνω τον χρονο για να μου κρατανε κιολας!!!
 #70157  από georgeand
 Τρί Απρ 10, 2012 4:18 pm
Αγαπητε Αντρικο αν και αυτο εινα ενα side για την σκπ θα σου πω οτι δεν εξυπακούεται οτι επιδη εχεις 67% το αυτοκίνητο θα ειναι και αναπηρικο ,για να βγει αναπηρικο πρεπει να εχεις κινιτικα προβληματα και οχι μονο 67%ποσοστο αναπηριας πριν κανεις το οτιδήποτε κοιταξε το,γιατι ξερω ατομα με 67 χωρις κινητικά προβληματα και δεν το πηραν :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
 #70173  από AnTrIkOs
 Τρί Απρ 10, 2012 6:55 pm
georgeand έγραψε:Αγαπητε Αντρικο αν και αυτο εινα ενα side για την σκπ θα σου πω οτι δεν εξυπακούεται οτι επιδη εχεις 67% το αυτοκίνητο θα ειναι και αναπηρικο ,για να βγει αναπηρικο πρεπει να εχεις κινιτικα προβληματα και οχι μονο 67%ποσοστο αναπηριας πριν κανεις το οτιδήποτε κοιταξε το,γιατι ξερω ατομα με 67 χωρις κινητικά προβληματα και δεν το πηραν :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
Μα δεν θα ζητησω αναπηρικο.... νομιζω το ειπα και πιο πανω. Το εψαξα και μου ειπαν οτι ειναι πολυ δυσκολο πλεον και οτι βγαζουν σε ακραιες καταστασεις, ετσι τουλαχιστον μου ειπαν στην Προνοια. Το θεμα μου ειναι αλλο...... Θελω το αυτοκινητο να μπει στο ονομα μου και να διεκδικήσω τα δικαιωματα μου σαν ΑΜΕΑ με 67% αναπηρια. Αμα ξερει καποιος να με βοηθησει καλως...... Το ξερω οτι το σαιτ ειναι για ΣΚΠ αλλα ειδα οτι εχει και θεματα που ειναι για γενικα, γιαυτο εξαλλου και γραφτηκα.

Ευχαριστω.
 #70188  από Γιάννης
 Τρί Απρ 10, 2012 9:00 pm
Αντρίκο ψάχτο καλά το θέμα και δες όλες τις παραμέτρους. Εγώ αν και δικαιούμαι αναπηρικό επέλεξα να το πάρω κανονικό. Το σίγουρο είναι ότι με συνιδιοκτησία δεν δικαιούσαι απαλλαγές, μόνο με 100% ιδιοκτησία.
 #70189  από AnTrIkOs
 Τρί Απρ 10, 2012 10:10 pm
Πραγματικα θελει πολυ ψαξιμο........ σε σημειο που τα "φτυνεις"!!! Θα κανω εκκαθαριστικο δικο μου, γιατι ημουνα με την μανα μου μαζι μεχρι και τωρα. Γιατι αλλιως για να βγαλω αυτοκινητο 100% πανω μου δεν γινεται αλλιως.......