• Σπαστική τετραπάρεση???

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #68848  από ifigenia
 Πέμ Μαρ 15, 2012 9:34 pm
Καλησπέρα σε όλους!! :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:

Θα πάω να καταθέσω τα χαρτιά μου για το επιδομα απτο ικα,και επειδη είχα χαρτί από ιδιωτικό νοσοκομείο πήγα σε δημόσιο,να πάρω βεβαίωση ότι πάσχω από σκλήρυνση. Η κίνηση μου είναι πολύ καλή,αλλά ο γιατρός εγραψε ότι εχω σπαστική τετραπάρεση,γιατί όπως μου είπε διαφορετικά δεν θα μου του έδιναν. Και μου είπε να το 'παίξω' και λιγο για να το παρω! Μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς είναι η σπαστική τετραπάρεση και πως μπορώ να το 'παίξω'?? Αν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μπω σ αυτήν την διαδικασία,τελοσπάντων... :text-thankyouyellow: :text-thankyouyellow: :text-thankyouyellow:
 #68860  από Γιάννης
 Παρ Μαρ 16, 2012 8:47 am
Ωραίος γιατρός μμμμμμ, λέει τα πράγματα με το όνομά τους. :violence-hammer:
Ιφιγένεια, σπαστική τετραπάρεση είναι όταν έχεις μερική αδυναμία και στα τέσσερα άκρα, χέρια πόδια και είναι πολύ εύκολο για τους γιατρούς της επιτροπής να διακρίνουν αν αυτό ισχύει ή όχι. Από την άλλη είναι δύσκολο και για σένα να προσποιηθείς πειστικά.
 #68871  από ifigenia
 Παρ Μαρ 16, 2012 11:34 am
Α, ωραία... Αρα να μην μπω καν στον κόπο..! Σ ευχαριστώ!!
 #68873  από Γιάννης
 Παρ Μαρ 16, 2012 11:39 am
ifigenia έγραψε:Α, ωραία... Αρα να μην μπω καν στον κόπο..! Σ ευχαριστώ!!
Δεν είπα αυτό, εσύ θα κρίνεις. Τη σήμερον ημέρα είναι και νόμιμο και ηθικό αν μπορείς να κοροϊδέψεις το κωλοκράτος ;)