• Είμαι μπερδεμένος..

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #67675  από Anon
 Δευ Φεβ 13, 2012 1:15 pm
Είμαι σχετικά νέος στο "club", 6 μήνες τώρα ιντερφερόνη και κορτιζόνες, και σε μιά πρόσφατη επίσκεψη μου στο τοπικό ΙΚΑ για να καταθέσω δικαιολογητικά για το επίδομα, ο υπάλληλος του τμήματος συντάξεων αλλα και κάποιος γιατρός μου είπαν "τζάμπα κόπο κάνω και οτι αποκλείεται να μου δώσουν 67% αναπηρία γιατι το δίνουν πολύ δύσκολα τώρα". Αληθεύει κάτι τέτοιο? Ειμαι μπερδεμένος γιατι εχω γνωρίσει προσωπικά τουλάχιστον 2 άτομα που το παίρνουν, και ούτε ανάπηροι είναι, ούτε σε καροτσάκι, απλα με μια σχετική αδυναμία στην βάδιση, οπως ακριβώς εγω. Τί να κάνω τώρα?..
 #67682  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Φεβ 13, 2012 3:18 pm
:teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ !!!!! Ειναι αληθεια οτι ,εχουν δυσκολεψει τα πραγματα για μας !!!! Εννοω το ποσοστο αναπηριας !!!!! ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ, ΟΜΩΣ !!!! ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ !!!!!! :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: