• ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #64448  από kate2002
 Πέμ Νοέμ 24, 2011 12:51 pm
ΑΝΝΑ59 έγραψε:
Π.Μ79 έγραψε:
ΑΝΝΑ59 έγραψε:Πανω στη συζητηση, μου ειπαν οτι τα ΚΕ.Π.Α. , μειωσαν το ποσοστο αναπηριας ορισμενων συνασθενων, που εξεταστηκαν.
Σε μία ανίατη εξελικτική νόσο, είναι αδύνατον (το αποδεκτό τόσα χρόνια), να είσαι καλύτερα με την πάροδο του χρόνου.
Κάτι μου λέει ότι θα γίνει δικαστικός χαμός με όλα αυτά.
ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΙ ΕΓΩ !!!! ΘΕΛΕΙ ΤΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΞΙΜΟ...... :animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun: Και να...στριμωξουμε ολους τους εμπλεκομενους, ειδικα τους γιατρους, να παρουν θεση ! ΥΠΕΥΘΥΝΑ!!!!!!! :violence-hammer: :violence-hammer: :violence-hammer: :violence-hammer:
ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΣΑς ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ;;;;
 #64450  από litsa
 Πέμ Νοέμ 24, 2011 1:09 pm
αυριο θα ξυπνήσουμε και θα είμαστε καΛΆΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!!!
 #64454  από LL--MM
 Πέμ Νοέμ 24, 2011 1:41 pm
Στη Σελίδα 103 αρχίζουν τα νευρολογικά νοσήματα.

Εγώ αναρωτιέμαι, αν μπορούμε να ζητήσουμε και "βοήθεια" από τις ψυχολογικές ασθένειες που βρίσκονται στο κεφάλαιο πριν, και όπου τα ποσοστά είναι πιο "γενναιόδωρα". Τόσο μας ταλαιπώρησαν οι νευρολόγοι που δεν ήθελαν να μας γράψουν "σκπ", αλλά έγραφαν "κατάθλιψη". Μάλλον μου φαίνεται ότι θα πάω να ζητήσω σε αυτόν που ήθελε να μου τη γράψει αλλά δεν τον άφησα, να την ΞΑΝΑγράψει...

Βρε βρε, πάλι ευγνώμονες πρεπει να τους είμαστε...

Η γιαγιά η Κασσάνδρα
 #64455  από manos81
 Πέμ Νοέμ 24, 2011 1:54 pm
prin 2 xronia paw sto giatro kai tou lew giatre epigontos kortizoni giati sernome.o giatros mou leei katse na to sizitisoume ida kai epatha na ton pisw pos den exw katathlipsi
opote tha kanw kati paromio na mou grapsei oti exw...

kita pou katantisame gia na mas dosoun ayto pou dikeoumaste....
:violence-pistoldouble:
 #64466  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Νοέμ 24, 2011 6:17 pm
LL--MM έγραψε:Στη Σελίδα 103 αρχίζουν τα νευρολογικά νοσήματα.

Εγώ αναρωτιέμαι, αν μπορούμε να ζητήσουμε και "βοήθεια" από τις ψυχολογικές ασθένειες που βρίσκονται στο κεφάλαιο πριν, και όπου τα ποσοστά είναι πιο "γενναιόδωρα". Τόσο μας ταλαιπώρησαν οι νευρολόγοι που δεν ήθελαν να μας γράψουν "σκπ", αλλά έγραφαν "κατάθλιψη". Μάλλον μου φαίνεται ότι θα πάω να ζητήσω σε αυτόν που ήθελε να μου τη γράψει αλλά δεν τον άφησα, να την ΞΑΝΑγράψει...

Βρε βρε, πάλι ευγνώμονες πρεπει να τους είμαστε...

Η γιαγιά η Κασσάνδρα
:bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: ΕΙΣΑΙ....ΘΕΑΑΑΑΑ..... :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: Εμπρος να γινουμε ΟΛΟΙ...επικινδυνοι ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΣ :violence-chainsaw: :violence-chainsaw: :violence-chainsaw: :violence-chainsaw: :violence-chainsaw: :violence-enforcer: :violence-enforcer: :violence-enforcer: :violence-enforcer: :violence-enforcer: :violence-enforcer: :violence-enforcer: :violence-enforcer: :violence-enforcer: :violence-enforcer: :violence-enforcer:
 #64477  από billios
 Πέμ Νοέμ 24, 2011 8:00 pm
Παιδια,ειμαι ασχετος,πως μπορω να δω το φεκ? τι κανω με τον συνδεσμο που εδωσε η αννα?
 #64480  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Νοέμ 24, 2011 8:20 pm
billios έγραψε:Παιδια,ειμαι ασχετος,πως μπορω να δω το φεκ? τι κανω με τον συνδεσμο που εδωσε η αννα?
Με προλαβε το Βικουλι !!! Διαβασε, να χαρεις κι εσυ..... :teasing-tease: :teasing-tease: :teasing-tease: :teasing-tease: :teasing-tease:
 #64488  από LL--MM
 Πέμ Νοέμ 24, 2011 9:05 pm
KAI KATI AΛΛΟ:
ΜΗΝ
αναρρωτιέστε γιατί ο νόμος 2643 απέθανε: Με τέτοια ποσοστά, αναπηρία ΔΕΝ αναγνωρίζεται παρά, ακριβώς, σε άτομα που
ΕΙΝΑ ΦΥΣΕΙ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΛΗΦΘΟΥΝ...

Εδώ για τους υγιείς η πρόσληψη είναι (σχεδόν) αδύνατη...

Και για τους φίλους μας εκπαιδευτικούς: απ'όσο έμαθα, οι διευκολύνσεις στα ωράρια, ήδη δεν ισχύουν... Τι ειχατε, τι χάσατε, παιδιά...

Καλό μας κουράγιο σε ολους...

Η γιαγιά η Κασσάνδρα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LL--MM την Παρ Νοέμ 25, 2011 4:20 pm, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.