• ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #64494  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Νοέμ 24, 2011 11:33 pm
billios έγραψε:Eυχαριστω για την αμεση βοηθεια και λυπαμαι για την εμεση καταροποση μας..
:?: :?: :?: :?: :?: :?: καταροποση=?????? Τι εννοεις ?
 #64495  από kate2002
 Πέμ Νοέμ 24, 2011 11:54 pm
=κατατροπωση χωρις κεκτημενη ταχυτητα... :teasing-neener:
 #64503  από ΑΝΝΑ59
 Παρ Νοέμ 25, 2011 9:48 am
kate2002 έγραψε:=κατατροπωση χωρις κεκτημενη ταχυτητα... :teasing-neener:
Α!!! Μπραβο!!!! Νυσταζα, χτες βραδυ και πώς να το μαντεψω !!!! Χρονια πολλα , φιλεναδα :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek:
 #64515  από LL--MM
 Παρ Νοέμ 25, 2011 4:19 pm
Τώρα, όσον αφορά στις ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ, σελ. 97-98 του pdf., σελ. 38166-7 του ΦΕΚ:

"Ψυχικές διαταραχές που οφειλονται σε διαγνώσιμες σήμερα εγκεφαλικές βλάβες, δυσλειτουργίες και σωματικές νόσους.
Διαταραχές προσωπικότητας και συμπεριφοράς που επίσης οφείλονται σε γνωστές εγκεφαλικές βλάβες και σωματικές νόσους"

Με ποσοστό αναπηρίας 50-80%, παρακαλώ!!!

Η γιαγιά η Κασσάνδρα
Να τους στείλουμε και λουλούδια καλέ! από πότε είχαμε το 50% σίγουρο; :happy-hippy: να πάω να βρώ το πολύ πρώτο νευροψυχολογικό τεστ που έκανα (μέσα στην ώση) και όπου ο μ... ο ειδικευόμενος είχε την "εξυπνάδα" να αποφανθει:
"Δε μπορεί να'χεις βγάλει πανεπιστήμιο εσύ, εδώ οι νευρώνες σου δεν αρκούν ούτε για πωλήτρια!"
Στο χάλι που ήμουν, βέβαια, μάλλον η ΓΣΕΕ θα έπρεπε να του κανει μήνυση, εγώ ούτε λόγος ν'αντιδράσω, έτσι που είχα ...ερωτευτεί και το πάτωμα και μου'ρχόταν κατάμουτρα...
"Ερως ανίκαται μάχαν" που έλεγαν και οι αρχαίοι ημων πρόγονοι... OK, αλλά με το ...πάτωμα;;; :teasing-neener:
Κι ο Δρ. Μουσολίνι από την άλλη: "Δεν κάθομαι να σου εξηγήσω εγώ για τη σκπ, πανεπιστημιο έβγαλες, άντε δες ότι θες στο ιντερνετ!!!"
Ούστ, μωρέ γομάρια...
 #65046  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Δεκ 08, 2011 8:27 am
:teasing-neener: ΚΑΛΗΜΕΡΑ :teasing-neener: Διαβαστε....κατι...ΕΔΩ !!!!! http://www.proslipsis.gr ( διευκρινισεις για τον νεο ΚΕΒΑ) και ΕΔΩ !!!! http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4677541 :teasing-neener: Αληθεια, ποιοι ειναι οι ''ιατροι υψηλου κυρους'' .......Γιατι δεν βγαινουν οι ιδιοι να μας εξηγησουν, με ποια ''επιστημονικα'' κριτηρια εφτιαξαν αυτον τον νεο ΚΕΒΑ ???? :violence-hammer: Ομως....Πρωτοπαπας και Κουτσουκος....τι καλοι ανθρωποι...τι ευαισθητοι.... :violence-hammer: Και η ΕΣΑμεΑ....τι μαχητικη...... :angry-cussing: :angry-cussing: :angry-cussing: :angry-cussing: :angry-cussing: :angry-cussing: :angry-cussing: :angry-cussing: :angry-banghead: