• Καρτα σταθμευσης αμεα

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #128547  από basilis361
 Παρ Αύγ 25, 2017 11:41 am
Συναδελφοι καλημερα ,ειχα παρει εχτες τηλεφωνο στο μηχανολογικο της πολης μου για να ρωτησω τι χρειαζεται για να βγαλω καρτα σταθμευσης αμεα ,μιας και νομιζω οτι εχω τις προυποθεσεις και με απογοητευσε ,λεγοντας μου οτι για να βγαλω καρτα πρεπει να καταθεσω το διπλωμα μου ,δηλαδη να σταματησω να οδηγω,ξερει καποιος εαν ισχυει αυτο που μου ειπε ??
 #128554  από ΑΝΔΡΕΑΣ
 Σάβ Αύγ 26, 2017 12:25 am
:smile-hi: τα ίδια είπαν και σε μένα. να δώσω το δίπλωμά μου και να βγάλω δίπλωμα αμεα εάν μου δώσουν. πήρα τα χαρτιά μου πίσω και δεν ξαναασχοληθηκα. :smile-smoke: :smile-smoke: :smile-smoke: :smile-smoke: :smile-smoke: :smile-smoke:
 #129549  από depalmir
 Τετ Ιαν 31, 2018 6:45 pm
καλησπερα σας
δεν ισχυει αυτο που λετε οτι πρεπει να καταθεσετε το διπλωμα.
σημερα εγω πηγα στο υπουργειο μεταφορων εδω στη Μυτιληνη και εβγαλα καρτα σταθμευσησς ΑΜΕΑ και μου ζητησανε φωτοτυπια διπλωματος, φωτοτυπια της αδεις του αυτοκινητου για να δουνε οτι ειναι στο ονομα μου
το χαρι της αποφασης του ΚΕΠΑ ωστε να φανετε το ποσοστο αναπηριας και η παθηση μου καθως και μια φωτογραφια.
σε δεκα λεπτα μου παραδωσανε την καρτα και εφυγα.
 #129556  από ΓιαννηςΑγιαννης
 Κυρ Φεβ 04, 2018 12:36 pm
Φιλοι και συνάδελφοι ,

Αν έχετε πάρει ποσοστό αναπηριας έστω και μια φορα πρέπει να βγαλετε αναπηρικο δίπλωμα που μπορείς να οδηγείς κανονικα , απλα δεν είναι μέχρι το 67 έτος αλλά συνήθος 5νταετιας το καλοκαιρι αλλαξε ο νομος ,,είναι σαφης , και σε περίπτωση ατυχήματος η ασφαλεια ΔΕΝ σε καλύπτει , κακος στο δώσανε στην Μυτιλήνη με χαρτί κεπα...

Ας είμαστε πιο προσεκτικοί