• ΕΧΩ ΔΕΝ ΕΧΩ, ΤΙ ΕΧΩ;

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #86249  από ΑΝΝΑ59
 Σάβ Φεβ 23, 2013 12:37 pm
Καλως ηρθες στην παρεα μας !!!! Δεν εχω να σου πω κατι παραπανω , απ'οσα σου ειπαν τα παιδια ! Θα ηθελα να εχεις ΗΡΕΜΙΑ και ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κι εμεις , εδω ειμαστε !!!!!!!!!! Ευχομαι ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ !!!!!!! :greetings-waveyellow: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek:
 #86256  από mango
 Σάβ Φεβ 23, 2013 1:16 pm
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΑΝΝΑ. :happy-smileyinthebox: ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ..ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ...
 #86257  από ΑΝΝΑ59
 Σάβ Φεβ 23, 2013 1:18 pm
:greetings-waveyellow: :romance-caress: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-heartsthree: :romance-heartsthree: :romance-heartsthree: :romance-heartsthree: :romance-heartsthree: :romance-heartsthree:
 #86272  από soulla
 Σάβ Φεβ 23, 2013 4:53 pm
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΥς ΑΠΟ ΠΑΝΩ :romance-kisscheek: ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ :romance-kisscheek:
 #86276  από free woman
 Σάβ Φεβ 23, 2013 5:33 pm
άκου να δεις....

πριν 10 χρόνια είχε συμβεί το ίδιο και σε μένα...με φλας κορτιζόνη είδα μετά από 3 μήνες...αλλά 100%...δεν πρέπει να αγχώνεσαι...βέβαια τι σου λέω τώρα...εγώ διαγνώστηκα μόλις πέρυσι και έχω εστίες παντού...μην τρελαίνεσαι αλλά μην τα παρατάς...χαλαρά και με ψυχραιμία....τώρα όλα βρίσκονται όπως είπε και ο φίλος μας...πως η παρακέντιση δε μας λέει και τίποτα...εγώ για να καταλάβεις βγαίνω αρνητική εκεί....όμως τελικά διαγνώστηκα σκπ....

κουράγιο..είμαστε πολλοί και θα είμαστε δίπλα σου! :romance-kisscheek:
 #86352  από Debbie_Downer
 Κυρ Φεβ 24, 2013 10:15 pm
Να απαντήσω κι εγώ γιατί μοιάζουν αρκετά οι περιπτώσεις μας. Έπαθα μια οπτική νευρίτιδα πριν 2,5 χρόνια στο αριστερό μάτι. Δεν έβλεπα σταδιακά τίποτα και τελικά αποκαταστάθηκε κατά 50% περίπου μετά από κορτιζόνη ενδοφλέβια και σε χάπια. Στις μαγνητικές δεν είχαν βρεί εστίες αλλά μετά την παρακέντιση μου διέγνωσαν απομυελίνωση. Τώρα ήρθε ο καιρός για την επόμενη μαγνητική όπου θα δούμε αν έχει αλλάξει κάτι. Δεν μου είπαν ότι εχω ΣΚΠ και ότι μπορεί να έιναι μεμονωμένο περιστατικό. Εγώ τελευταία έχω πέσει πολύ σωματικά και γι'αυτό θέλω να ξανακάνω όποιες εξετάσεις μου πουν γιατί θέλω να μάθω γιατί έχω καταβληθεί τόσο. Σίγουρα δεν βοηθάει το άγχος και η κούραση, αλλά είναι λίγο δύσκολο να τα αποφύγεις στις μέρες μας. Βρες τον γιατρό που σου ταιριάζει ώστε να σε παρακολουθεί τακτικά και να σε κατευθύνει.
 #86509  από mango
 Τετ Φεβ 27, 2013 8:32 am
ΣΥΝΕΠΩΣ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΑΘΜΟΣ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ.ΙΣΩΣ ΚΥΛΗΣΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ, ΔΙΟΤΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ 2 ΔΕΚΑΤΑ ΟΡΑΣΗΣ, ΔΕΝ ΕΧΩ. ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ Η ΟΡΑΣΗ ΑΠΟΚΑΘΙΣΤΑΤΑΙ ΠΛΗΡΩΣ. ΠΕΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΛΕΣ;ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mango την Τετ Φεβ 27, 2013 1:32 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #86521  από sofia13
 Τετ Φεβ 27, 2013 10:39 am
mango, ενας μήνας είναι μικρό διάστημα . Αργά και σταδιακά να περιμένεις αλλαγές.
Σου είπα νομίζω, σ΄εμένα μετά τον τέταρτο μήνα αποκαταστάθηκε η όραση.
Μην αγχώνεσαι και κράτα γερή ψυχολογία . :greetings-waveyellow:
 #86540  από mango
 Τετ Φεβ 27, 2013 1:36 pm
...ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΑΜΕΣΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ..ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΣΘΕΝΕΙΣ;9γρ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΑ ΠΡΙΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΚΛΕΙΣΩ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ, ΥΠΟΘΕΤΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΠΑΝΤΩΣ, ΣΟΦΙΑ.