• ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΨΑΧΝΕΙ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ!

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #59783  από melinaki
 Πέμ Σεπ 15, 2011 12:23 am
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!Κ ΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ Κ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!
ΕΙΜΑΙ 27 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΣκΠ ΕΓΙΝΑ ΦΙΛΗ ΠΕΡΥΣΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ Κ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ..
ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΓΙΟ Μ ΤΟ 2008 Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΕΞΑΜΗΝ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΛΑ! Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΠΙΔΕΙΝΩΘΗΚΕ!ΟΥΡΟΛΕΙΜΩΞΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΣΧΕΔΟΝ 1ΕΤΟΣ,ΜΟΥΔΙΑΣΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΧΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΑΝ.Κ ΠΟΛΥ ΤΡΕΜΟΥΛΟ.
ΤΙ ΑΓΓΕΙΟΛΟΓΟΥΣ ΠΗΓΑ ΤΙ ΟΥΡΟΛΟΓΟΥΣ ΤΙΠΟΤΑ.Κ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥΔΙΑΖΕΙ Κ ΤΟ ΔΕΞΙ Μ ΧΕΡΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΕΡΙ ΕΔΩ Κ 3ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΔΙΑΣΜΕΝΟ.ΠΑΩ ΣΕ ΝΕΥΡΟΓΟ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΕΙ ΙΣΩΣ ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΤΟ ΚΑΡΠΟ.ΩΣΠΟΥ ΤΟ 2010 ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΓΕΡΕΣ ΩΣΕΙΣ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΑΤΙ ΘΟΛΟ,ΗΜΙΚΡΑΝΙΕΣ ΦΡΙΚΤΕΣ.ΑΣΤΑΘΕΙΑ Κ ΖΑΛΑΔΕΣ.ΤΡΟΜΑΞΑ!ΩΣΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΤΙ ΣΤΙΣ ΕΣΤΙΕΣ Κ Μ ΤΑ ΜΑΣΟΥΣΑΝ.ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΑΥΧΕΝΙΚΟΥ Κ ΘΩΡΑΚΟΣ Κ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ . Ε ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ. ΚΟΡΤΙΖΟΝΕΣ Κ ΚΑΚΟ.ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΨΑΧΝΑ
ΓΙΑ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ Η ΓΑΣΤΡΕΝΤΕ ΡΙΤΙΔΑ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΕΔΩ Κ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ Κ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ Μ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΑΝ,ΔΗΛ?ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ Κ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΧΕΡΙ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΤΣΑΙΝΩ ΜΕΤΑ.ΜΕ ΠΙΑΣΕ ΠΑΝΙΚΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΧΑΣΑ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΟΥ ΠΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣκΠ.ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ.ΟΛΟΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΦΑΡΜΑΚΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ ΤΟΥΣ.ΒΑΣΙΚΑ ΔΕ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΑΝΕΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.
ΖΩ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΕΧΕΤΕ ΝΑ Μ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ?ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ??ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΘΩΝ.....
ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.Κ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ!
 #59785  από maestro
 Πέμ Σεπ 15, 2011 1:11 am
Γεια σου melinaki,
Σου εύχομαι καλή δύναμη,
όσο για τα άλλα που λες (περί Κρήτης κλπ),
δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω,
αλλά σίγουρα υπάρχουν κάποιοι από Κρήτη που θα σου δώσουν χρήσιμες πληροφορίες!
Καλή συνέχεια
 #59797  από arigo
 Πέμ Σεπ 15, 2011 9:56 am
Καλημέρα. Καλώς ήρθες!
Ψάξε εδώ μέσα και θα βρεις πολλά πράγματα. Το ίδιο έκανα κι εγώ, που μπήκα πριν λίγες μέρες.
Μην πανικοβάλλεσαι, κι ας ακούγεται δύσκολο. Στηρίξου στους δικούς σου (ελπίζω να υπάρχουν και ψύχραιμοι....).
Και οι Κρητικοί προτείνετε γιατρό, είναι σημαντικό!
Να είσαι καλά!
 #59798  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Σεπ 15, 2011 10:04 am
:text-welcomeconfetti: :text-welcomeconfetti: :text-welcomeconfetti: :text-welcomeconfetti: :text-welcomeconfetti: :text-welcomewave: Καλως ηρθες !!!!! Προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη....και απαιτητικη....Να ρωτας τους γιατρους ΓΙΑ ΟΛΑ....να ψαχνεις...να μαθαινεις.....ψυχραιμα,ομως,οσο γινεται.....!!!!! Πολλα-πολλα φιλακια στο παιδακι σου !!!!!!! :romance-heartsthree:
 #59801  από sofaki
 Πέμ Σεπ 15, 2011 10:11 am
melinaki καλώς ήρθες και από μένα κι εγώ νέο μέλος...
προσπαθώντας χθες να διαβάσω και να ενημερωθώ από το forum καπου είδα κάποια κοπέλα από την κρήτη που έλεγε τα καλύτερα για το γιατρό της και μάλιστα κάποιος άλλος της ζητούσε να του κλείσει και ραντεβού από αθήνα αν κατάλαβα καλά...
αν έχεις χρόνο ψαξε εδώ και θα βρεις συμπατριώτες σου.
σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!
 #59808  από Nick.
 Πέμ Σεπ 15, 2011 10:43 am
καλημέρα κι από μένα sofaki. Στεναχωρέθηκα με αυτά που έγραψες, γιατί σε προηγούμενη συζήτηση έλεγες πως γέννησες με φυσιολογικό τοκετό και χωρίς επισκληρίδιο και εντυπωσιάστηκα με σένα. Είπα, όχι ρε σύ, πώς το έκανε αυτό τώρα? Και μετά διαβάζω πως χάθηκες στη μετάφραση με την ΣΚΠ. Κοίταξε, δεν κατάλαβα, κάνεις κάποια θεραπεία? Κορτιζόνη πήρες για να υποχωρήσουν τα συμπτώματα?
Αν η ώση που περνάς σου δημιουργεί τόσα πολλά προβλήματα και κινητικά και αισθητικά, τότε μήπως -κατά την ταπεινή μου γνώμη- να πάρεις κορτιζόνη για να υποχωρήσει η φλεγμονή στον εγκέφαλο ή στον αυχένα δεν ξέρω πού είναι, και μετά να αρχίσεις να την ψάχνεις (και σωστά θα κάνεις) για εναλλακτικές ή/και ανοσοτροποποιητικές θεραπείες?
Προτίστως, νομίζω, πως πρέπει να σταματήσεις τις υπάρχουσες φλεγμονές από το να σου καταστρέφουν το νευρικό σύστημα. Και απότι ξέρω ένας τρόπος υπάρχει, το medrol.

Με κανέναν γιατρό δεν πρόκειται να νιώσεις άνετα. Και δεν θα έπρεπε να είναι αυτό το κριτήριό σου. Εσύ να ψάχνεις την γνώση και την πείρα και όχι την άνεση.
Η συμβουλή μου είναι πάντα να ξεκινάς με τη μικρότερη δυνατή θεραπεία, γιατί η πάθηση αυτή είναι χρόνια και θα πρέπει να παίρνεις φάρμακα εφ όρου ζωής. Κοίταξε λοιπόν να ξεκινήσεις με το πιο "ελαφρύ σκεύασμα", και βλέπεις. Αυτό είναι και ένα κριτήριο επιλογής γιατρού. Πάντα προτιμάμε αυτόν που "βγάζει τσιγκουνιά" στα φάρμακα.
Εμένα ο άντρας μου παίρνει Rebif 22 εδώ και 3 χρόνια. Ο νευρολόγος του ταμείου του προσπάθησε 2 φορές να του συνταγογραφήσει Rebif 44 και πήγα και του ζήτησα το λόγο και φυσικά το διόρθωσε και ξαναέγραψε 22.
 #59818  από melinaki
 Πέμ Σεπ 15, 2011 11:59 am
arigo έγραψε:Καλημέρα. Καλώς ήρθες!
Ψάξε εδώ μέσα και θα βρεις πολλά πράγματα. Το ίδιο έκανα κι εγώ, που μπήκα πριν λίγες μέρες.
Μην πανικοβάλλεσαι, κι ας ακούγεται δύσκολο. Στηρίξου στους δικούς σου (ελπίζω να υπάρχουν και ψύχραιμοι....).
Και οι Κρητικοί προτείνετε γιατρό, είναι σημαντικό!
Να είσαι καλά!






ΠΟΣΟ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΕΑ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΑΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ Κ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΘΑΡΡΟΣ.ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΕΔΩ.
ΣΕΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.Κ ΓΩ Σ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΘΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!
 #59820  από melinaki
 Πέμ Σεπ 15, 2011 12:01 pm
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε::text-welcomeconfetti: :text-welcomeconfetti: :text-welcomeconfetti: :text-welcomeconfetti: :text-welcomeconfetti: :text-welcomewave: Καλως ηρθες !!!!! Προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη....και απαιτητικη....Να ρωτας τους γιατρους ΓΙΑ ΟΛΑ....να ψαχνεις...να μαθαινεις.....ψυχραιμα,ομως,οσο γινεται.....!!!!! Πολλα-πολλα φιλακια στο παιδακι σου !!!!!!! :romance-heartsthree:










ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ.
ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
 #59823  από melinaki
 Πέμ Σεπ 15, 2011 12:15 pm
sofaki έγραψε:melinaki καλώς ήρθες και από μένα κι εγώ νέο μέλος...
προσπαθώντας χθες να διαβάσω και να ενημερωθώ από το forum καπου είδα κάποια κοπέλα από την κρήτη που έλεγε τα καλύτερα για το γιατρό της και μάλιστα κάποιος άλλος της ζητούσε να του κλείσει και ραντεβού από αθήνα αν κατάλαβα καλά...
αν έχεις χρόνο ψαξε εδώ και θα βρεις συμπατριώτες σου.
σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!






ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ Κ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ Κ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ( ΕΝΝΟΩ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑΤΡΟΥ).ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ...ANYWAY ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΔΩ.
ΚΑΛΩΣ ΣΕ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΣΟΦΑΚΙ.

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΕΔΩ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ.ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ.