• 9 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΧΟΓΝΩΜΙΑ...

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #60267  από stefania
 Δευ Σεπ 19, 2011 8:40 pm
higher έγραψε:
stefania έγραψε:
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Η ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΗ ΜΥΕΛΙΝΗ ΜΑΣ....ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΥΤΟΑΝΟΣΟ ΝΟΣΗΜΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ????
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ Η ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΥΠΟΤΡΟΠΗ Κ ΜΕΤΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΧΑΛΙΑ...ΤΡΕΜΟΥΛΙΑΣΜΑ,ΜΟΥΔΙΑΣΜΑΤΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ,ΕΛΕΙΨΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ,ΑΔΥΝΑΜΙΑ,ΚΑ..ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΜΕΝΑ..ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΜΟΥΡΛΑΝΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ Κ ΤΑ ΔΥΟ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ..ΝΑ ΠΑΡΩ Κ AVONEX ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ Η ΟΧΙ???
Η συζήτηση αν φταίει το ανοσοποιητικό στη ΣΚΠ ή το φλεβικό πρόβλημα της ΧΕΝΦΑ έχει γίνει πολλές φορές εδώ μέσα, μη την ξαναπιάσουμε. Το θέμα είναι ότι αν στις παρακεντήσεις που σου κάνουν, δεν βρίσκουν αντισώματα, αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχουν στο κεντρικό νευρικό σύστημά σου αντισώματα που καταστρέφουν τη μυελίνη και άρα (τουλάχιστο) η δική σου ΣΚΠ (αν έχεις, αν δεν έχεις, δεν έχεις λόγο να πάρεις αντιανοσολογικό φάρμακο) δεν είναι αυτοάνοση (οπότε πάλι δεν έχεις λόγο να πάρεις αντιανοσολογικό). Το avonex και τα άλλα αντιανοσολογικά η μόνη προστασία που μπορούν να προσφέρουν στην μυελίνη είναι από την επίθεση των αντισωμάτων. Αν η παρακέντηση είναι καθαρή και άρα δεν υπάρχουν αντισώματα στο κεντρικό νευρικό σύστημα, από τι θα προστατέψουν τη μυελίνη τα αντιανοσολογικά; Εκτός κι' αν όταν σου κάνουν παρακέντηση τα αντισώματα την ψυλιάζονται ότι τα ψάχνουν και πάνε και κρύβονται.
Είναι σαν να σου δίνουν αντίδοτο για δηλητήριο φιδιού χωρίς να σε έχει δαγκώσει ποτέ φίδι.
Αλλά το ξαναλέω, μπορεί να κάνω και λάθος, ρωτήστε τους γιατί σας δίνουν αντιανοσολογικά, ενώ η παρακέντηση δείχνει ότι δεν υπάρχουν αντισώματα στο κεντρικό νευρικό σύστημα.

Υ.Γ. Γιατί δεν μπορούν να συνυπάρχουν αντιφωσφολιπιδικό και ΣΚΠ; Το αντιφωσφολιπιδικό κάνει το αίμα σου "πηχτό". Μια ελαφριά στένωση να έχεις σε κάποια φλέβα που πηγαίνει το αίμα από το ΚΝΣ στην καρδιά κι' αμέσως αμέσως το αίμα δεν κυκλοφορεί σωστά στο κεντρικό νευρικό σύστημα και να τη κι η ΣΚΠ. Αν σε παίρνει οικονομικά ψάξου για ΧΕΝΦΑ, έτσι κι' αλλιώς όπως λες, ακρη μ' αυτούς τόσα χρόνια δεν έχεις βρει.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΕΝΩΣΗ...ΑΠΛΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΦΩΣΦΟΛΙΠΙΔΙΚΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΝΕΙ ΘΡΩΜΒΟ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΣΤΟ ΚΝΣ...ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΤΙ ΟΙ ΕΣΤΙΕΣ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΟΜΗΣ ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΓΓΕΙΑΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΒΛΑΒΕΣ..ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΠΟΜΥΕΛΙΝΩΤΙΚΟΥ..
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΝΦΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ...
ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.. :confusion-seeingstars:
 #60270  από stefania
 Δευ Σεπ 19, 2011 8:43 pm
helena έγραψε:Μόνο στο Γεννηματάς μπορούν να σε παρακολουθήσουν σωστά γιατί είναι πιο εξειδικευμένοι. Εμένα αντισώματα έδειξε στην ηλεκτροφόρηση πρωτειινών. Δεν χρειάστηκα παρακέντηση. Στο Λαικό με παρακολουθούν για το αιματολογικό. Μην ξεχνάς η κάθε περίπτωση είναι μοναδική σ'αυτή την νόσο. Απλά σου λέω ότι στη δική μου περίπτωση συνυπάρχουν και τα δύο. Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο.

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΛΑΙΚΟ(ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ) ΠΟΥ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΦΩΣΦΟΛΙΠΙΔΙΚΟ Κ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΚΑΙ ΛΕΝΕ...ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!! :text-thankyouyellow:
 #60282  από helena
 Δευ Σεπ 19, 2011 10:21 pm
Προτείνω να βρεις έναν συγκεκριμένο ιατρό στο Γεννηματάς για να μην ταλαιπωρείσαι όλη την ώρα. 'Οσοι έρχονται στη κλινική ημέρας για θεραπείες και δεν έχουν κάποιο ιατρό δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Είναι μία νόσος που απαίτει να έχεις έναν ιατρό που έχεις σχέση εμπιστοσύνης γιατί χρειάζεται να επικοινωνείς μαζί του και για ότι άλλο σου συμβαίνει αφού πολλές φορές η μία κατάσταση επηρεάζει την άλλη. Η σκπ ή όποια άλλη απομυελινωτική νόσος υπάρχει μας αποδυναμώνει, έτσι ακόμα και μια απλή γρίπη για μας δεν είναι το ίδιο. Ελπίζω να βγάλεις άκρη σύντομα.
 #60293  από stefania
 Δευ Σεπ 19, 2011 11:45 pm
helena έγραψε:Προτείνω να βρεις έναν συγκεκριμένο ιατρό στο Γεννηματάς για να μην ταλαιπωρείσαι όλη την ώρα. 'Οσοι έρχονται στη κλινική ημέρας για θεραπείες και δεν έχουν κάποιο ιατρό δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Είναι μία νόσος που απαίτει να έχεις έναν ιατρό που έχεις σχέση εμπιστοσύνης γιατί χρειάζεται να επικοινωνείς μαζί του και για ότι άλλο σου συμβαίνει αφού πολλές φορές η μία κατάσταση επηρεάζει την άλλη. Η σκπ ή όποια άλλη απομυελινωτική νόσος υπάρχει μας αποδυναμώνει, έτσι ακόμα και μια απλή γρίπη για μας δεν είναι το ίδιο. Ελπίζω να βγάλεις άκρη σύντομα.
Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΛ. ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΠΟΙΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ...:text-thankyouyellow:
 #60397  από stefania
 Τετ Σεπ 21, 2011 1:54 pm
ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ....
ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΓΙΑ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΗ...
Γ..ΜΜ..ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ..ΑΡΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΕΞΩ....ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΑΘΩ ΥΠΟΤΡΟΠΗ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ...
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΡΑΤΟΣ...ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ....ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΠΙΑ...

ΥΓ.ΕΙΔΑ Κ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ...ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ????
 #60410  από ΑΝΝΑ59
 Τετ Σεπ 21, 2011 3:51 pm
stefania έγραψε:ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ....
ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΓΙΑ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΗ...
Γ..ΜΜ..ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ..ΑΡΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΕΞΩ....ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΑΘΩ ΥΠΟΤΡΟΠΗ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ...
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΡΑΤΟΣ...ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ....ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΠΙΑ...

ΥΓ.ΕΙΔΑ Κ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ...ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ????
:think: :think: :think: .....μηπως να πας μια μερα στα επειγοντα του ''Γ.Γεννηματας'' ??? Σκεψου το !!! Βεβαια,οπως εχω δει τωρα τελευταια, οι εφημεριες του συγκεκριμενου νοσοκομειου,δεν ειναι πολυ συχνες !!! Οσο για την επιστολη στον υπουργο....ειχαμε πει να περιμενουμε τον Σεπτεμβρη για να δουμε πώς θα την στειλουμε !!! Τωρα βεβαια,προεκυψαν και....αλλα....!!!...ΚΕ.Π.Α.,εισφορες κλπ!!! Ειναι ακομα πιο μεγαλη αναγκη να ''κινηθουμε'' !!! Εχω γραψει τις προτασεις μου στο θεμα ''ΣΥΛΛΟΓΟΣ,ΕΤΑΙΡΕΙΑ,ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ'' .......Πες κι εσυ τι νομιζεις οτι πρεπει να κανουμε :greetings-waveyellow:
 #60434  από jonrec
 Τετ Σεπ 21, 2011 10:08 pm
kalhspera neos kai egw sto site oxi sta xronia
eimai 37 kai persi eixa to prwto epeisodio h magnhtikh edeije skp
h parakenthsh htan arnhtikh kai moy dwsan avonex
twra poles apannthseis me mperdepsan alla sta lew giati
rwtas gia tis parakenthseis
soy eyxomai ta kalytera
 #60443  από stefania
 Πέμ Σεπ 22, 2011 1:03 am
jonrec έγραψε:kalhspera neos kai egw sto site oxi sta xronia
eimai 37 kai persi eixa to prwto epeisodio h magnhtikh edeije skp
h parakenthsh htan arnhtikh kai moy dwsan avonex
twra poles apannthseis me mperdepsan alla sta lew giati
rwtas gia tis parakenthseis
soy eyxomai ta kalytera
καλως ηρθες!!!!
κι εμενα με εχουν μπερδεψει καποιες απαντησεις εδω αλλα το ψαχνω συνεχεια..ευχομαι και για σενα μια καλη εξελιξη ..κ οτι καλυτερο!!!!!!!
θα τα λεμε εδω αλλωστε.. :happy-cheerleadersmileygirl:
 #60509  από Nick.
 Παρ Σεπ 23, 2011 9:57 am
stefania έγραψε:ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ....
ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΓΙΑ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΗ...
Γ..ΜΜ..ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ..ΑΡΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΕΞΩ....ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΑΘΩ ΥΠΟΤΡΟΠΗ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ...
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΡΑΤΟΣ...ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ....ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΠΙΑ...

ΥΓ.ΕΙΔΑ Κ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ...ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ????
stefania έχει απόλυτο δίκιο η helena. Πρέπει κάθε φορά να πηγαίνεις σε έναν συγκεκριμένο γιατρό που θα γνωρίζει το ιστορικό σου. Γι'αυτό να κρατήσεις το ραντεβού για 13 Δεκέμβρη, να πάς, να συστηθείς με τον συγκεκριμένο γιατρό, να τον ρωτήσεις πώς θα τον ξαναβρείς αν τον ξαναχρειαστείς - μέσω του νοσοκομείου πάντα - και την επόμενη φορά που θα σου συμβεί κάτι έκτακτο, θα ξέρεις πού και πότε μπορείς να τον πετύχεις, για να πηγαίνεις ξεκάρφωτα, χωρίς ραντεβού. Λογικά, και εφόσον υπάρχει ανάγκη, θα σε δέχεται.
Όλοι έχουν συγκεκριμένες ώρες και ημέρες που βρίσκονται στο ιατρείο τους στο νοσοκομείο. Και χωρίς ραντεβού να πας, αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα, έστω μία συμβουλή θα στη δώσει, αν όχι κανονική εξέταση.
 #60513  από stefania
 Παρ Σεπ 23, 2011 10:58 am
Nick. έγραψε:
stefania έγραψε:ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ....
ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΓΙΑ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΗ...
Γ..ΜΜ..ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ..ΑΡΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΕΞΩ....ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΑΘΩ ΥΠΟΤΡΟΠΗ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ...
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΡΑΤΟΣ...ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ....ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΠΙΑ...

ΥΓ.ΕΙΔΑ Κ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ...ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ????
stefania έχει απόλυτο δίκιο η helena. Πρέπει κάθε φορά να πηγαίνεις σε έναν συγκεκριμένο γιατρό που θα γνωρίζει το ιστορικό σου. Γι'αυτό να κρατήσεις το ραντεβού για 13 Δεκέμβρη, να πάς, να συστηθείς με τον συγκεκριμένο γιατρό, να τον ρωτήσεις πώς θα τον ξαναβρείς αν τον ξαναχρειαστείς - μέσω του νοσοκομείου πάντα - και την επόμενη φορά που θα σου συμβεί κάτι έκτακτο, θα ξέρεις πού και πότε μπορείς να τον πετύχεις, για να πηγαίνεις ξεκάρφωτα, χωρίς ραντεβού. Λογικά, και εφόσον υπάρχει ανάγκη, θα σε δέχεται.
Όλοι έχουν συγκεκριμένες ώρες και ημέρες που βρίσκονται στο ιατρείο τους στο νοσοκομείο. Και χωρίς ραντεβού να πας, αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα, έστω μία συμβουλή θα στη δώσει, αν όχι κανονική εξέταση.

καλημερα NICK!!!!!
:text-thankyouyellow: για την συμβουλη...καπως ετσι θα πραξω..απλα επειδη εχω κατι μικρο ενοχλησεις(αν συνεχιστουν) ισως παω κ λιγο νωριτερα σαν εκτακτο..