• ΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΨΙΜΑΤΟΣ

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #52871  από mariakod
 Τετ Μάιος 18, 2011 5:35 pm
Καλησπερα σε ολους.εχω το εξης θεμα εδω κ καποιες ημερες.νοιωθω αισθημα καψιματος στα ποδια κ παθαινω κραμπες.η αληθεια ειναι οτι εχω τσιτωθει παραπανω αυτεο το καιρο.αυτα τα καψιματα παντως με ενοχλουν κ ειδικα το βραδυ δε μπορω να κοιμηθω.
respect :handgestures-salute:
 #52872  από depy
 Τετ Μάιος 18, 2011 5:50 pm
καλησπερα!!!! :greetings-waveyellow: εγω το πρωτο συμπτωμα που ειχα μαζι με την απουσια αισθησης στο ζεστο (εγω ετσι το καταλαβαινω κ ας λενε οι γιατροι τα δικα τους) ηταν αυτο...αλλα δεν ειχε τοση διαρκεια....ερχοταν κ εφευγε το καψιμο....μετα την κορτιζονη δεν εμφανιστηε ξανα....μηπως χρειαζεσαι κορτιζονη? :animals-dogrun:
 #52873  από FANTOMAS
 Τετ Μάιος 18, 2011 6:03 pm
mariakod έγραψε:Καλησπερα σε ολους.εχω το εξης θεμα εδω κ καποιες ημερες.νοιωθω αισθημα καψιματος στα ποδια κ παθαινω κραμπες.η αληθεια ειναι οτι εχω τσιτωθει παραπανω αυτεο το καιρο.αυτα τα καψιματα παντως με ενοχλουν κ ειδικα το βραδυ δε μπορω να κοιμηθω.
respect :handgestures-salute:



Αν δεν απαντήσει ο pelopidas , στείλε του ένα π.μ. , δεν θέλω να σου πω καμιά κουταμάρα
 #52875  από pepy
 Τετ Μάιος 18, 2011 7:27 pm
γεια σου μυτιληνια (σωστα το εγραψα???)μου τι κανεις??αυτα τα καψιματα τα ειχα εγω ενα μηνα και κατι δεν εκανα τιποτα και μου φυγανε μετα. τωρα τι να σου πω...παρε τον γιατρο σου ενα τηλ καλυτερα να εισαι σιγουρη......φιλακια
 #52876  από pelopidas
 Τετ Μάιος 18, 2011 9:25 pm
καμια φορα μπορει να ειναι προεορτια μιας ωσης που ερχεται
αλλα κορτιζονη θα ελεγα να παρεις μονο αν χειροτερεψεις κι εμφανιστει και καποιο νεο συμπτωμα
παιρνεις τις βιταμινες σου? τα ιχθυελαια σου?
τα φλαβονοειδη?
για τις κραμπες μαγνησιο

ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ, ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ!
 #52878  από mariakod
 Τετ Μάιος 18, 2011 10:04 pm
περνω κ τις βιταμινες μου κ τα παντα.ισως να αγχωθηκα παραπανω.οχι ισως δηλ.τσιτωθηκα για τα καλα.αισθανομαι κ περιεργα.σα να ανεβαζω πυρετο.τι να πω?μια πιεση στο κεφαλη συνεχομενη.ευχαρηστω για τις απαντησεις σας.τα εχω χαμενα παντως.
respect :handgestures-salute:
 #52896  από Neutralis
 Πέμ Μάιος 19, 2011 1:46 pm
αισθανομαι κ περιεργα.σα να ανεβαζω πυρετο.τι να πω?μια πιεση στο κεφαλη συνεχομενη
Τα συμπτώματά σου φαίνονται να είναι έντονο CCSVI. Πάλι καλά που μπορούμε και μιλάμε για αυτό. Σε λίγο θα απαγορεύσουν ακόμη και την κουβέντα του μετά τη δύση του ηλίου.

Anyway, είναι συμπτώματα που οι Νευρολόγοι δε θα συσχετίσουν άμεσα με την σκλήρυνση, και συμπτώματα που θα υποχωρήσουν έως και ολικά μετά από επιτυχημένη αγγειοπλαστική.

Κακή ροή ίσον πίεση στο κεφάλι.
 #52903  από kate2002
 Πέμ Μάιος 19, 2011 4:43 pm
εγω παλι νιωθω μια ελαφρα πιεση στο κεφαλι οταν σκυβω ή οταν ξαπλωνω χωρις μαξιλαρι, γιαυτο το αποφευγω... "φιλοδοξω να μην ξαναβουλωσα"...

ορθια να πω πως ολα ειναι οκ.
αυτο δε μου συνεβαινε πριν την επεμβαση...
 #52937  από Neutralis
 Πέμ Μάιος 19, 2011 11:06 pm
Αυτό που περιγράφεις, Kate, είναι σύνηθες σε ασθενείς που τέντωσαν τη βαλβίδα, με συνέπεια παλινδρόμηση σε συγκεκριμένες στάσεις/θέσεις. Προφανώς είχες κι εσύ στένωση στην περιοχή της βαλβίδας, και όταν μπήκε το μπαλόνι για να λύσει τη στένωση, άνοιξε αναγκαστικά τη βαλβίδα και την κατέστησε ανεπαρκή τώρα - ικανή δηλαδή να δίνει παλινδρόμηση όταν σκύβεις, όπως είπες.

Πιθανόν να είναι αυτό, λοιπόν.