• Ανενεργες εστιες

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #23224  από maestro
 Παρ Μαρ 26, 2010 5:36 pm
Μαριάννα έγραψε: Γνωρίζουν αυτα που γνωρίζουν τιποτα περισσότερο δεν τους ενδιαφέρει να μάθουν Λίγοι είναι αυτοι που θα το ήθελαν!!
Ναι συμφωνω με αυτο που λες,
Αλλά, πιστευω πως αναλογα το γιατρό, τα περιθώρια λύσεων που μπορούνε να δόσουν, είναι λίγα και μετρημένα!!!
Οπότε, δεν μπορούμε να περιμένουμε πολλά!!!
 #23263  από ΜΑΤΙΝΑ
 Παρ Μαρ 26, 2010 11:42 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ.ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΕΣ 'Η ΑΝΕΝΕΡΓΕΣ ΕΣΤΙΕΣ,ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑΠΛΕΣ ΕΣΤΙΕΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟΥ ΣΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜS,ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ....ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ 'Η ΤΡΕΛΗ ΕΙΜΑΙ 'Η ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙ....ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΛΙΝΙΚΑ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ....
 #23274  από litsa
 Σάβ Μαρ 27, 2010 1:17 am
και εμένα μια χαρά με βρίσκουν ...εγώ δεν με βρίσκω μια χαρά..!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 #23311  από costas
 Σάβ Μαρ 27, 2010 8:37 pm
Ρε παιδιά.... μη το ψάχνεται πολύ!!!!! Είστε καλά;;; ΟΚ Δεν είστε καλά;;; πάλι ΟΚ!!!!
Τι έχω καταλάβει εγώ : ανενεργές εστίες είναι σαν ένα σβησμένο ηφαίστειο, δε κάνει τίποτα!!!! Οι ενεργές είναι η ουσία που προκαλούν συπτώματα!!!! Αλλά και πάλι , μπορεί να έχεις ενεργές αλλά να μη νιώθεις τα συπτώματα να είσαι καλά δηλαδή!!!!!
 #23316  από maestro
 Σάβ Μαρ 27, 2010 9:16 pm
costas έγραψε:Ρε παιδιά.... Οι ενεργές είναι η ουσία που προκαλούν συπτώματα!!!! Αλλά και πάλι , μπορεί να έχεις ενεργές αλλά να μη νιώθεις τα συπτώματα να είσαι καλά δηλαδή!!!!!
Συμφωνώ μαζί σου Κώστα,
Ειναι αλήθεια πως σε κάθε έναν απο μας, οι ενεργές εστίες μπορεί να μας εμφανίζουν κάποιες δυσκολίες (συμπτώματα), αλλά μπορεί και όχι!!!
Εύχομαι να είμαστε όλοι πάντα καλά!!!

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ, ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!
 #23317  από ΜΑΤΙΝΑ
 Σάβ Μαρ 27, 2010 9:21 pm
ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΜΦΩΝΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΤΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΕΧΕΙ;
 #23319  από ΜΑΤΙΝΑ
 Σάβ Μαρ 27, 2010 9:28 pm
ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ.ΕΠΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΜΕ ΠΟΛΛΑΠΛΕΣ ΕΣΤΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΜS.ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΤΕ;
 #23320  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Σάβ Μαρ 27, 2010 9:34 pm
ΜΑΤΙΝΑ έγραψε:ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ.ΕΠΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΜΕ ΠΟΛΛΑΠΛΕΣ ΕΣΤΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΜS.ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΤΕ;
ΚΟΙΤΑΞΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΠΙΘΑΝΗ ΑΠΟΜΙΕΛΙΝΩΣΗ ΚΝΣ.ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ.ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΕΓΙΝΕ ΣΚΠ
ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.ΖΗΣΕ
ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ
 #23323  από ΜΑΤΙΝΑ
 Σάβ Μαρ 27, 2010 9:37 pm
ΝΤΙΝΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ,ΟΙ ΕΣΤΙΕΣ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΜS;