• SOS - ΜΠΛΕΞΑΜΕ

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #103124  από litsa
 Σάβ Μάιος 24, 2014 6:33 pm
Fortis έγραψε:Δεν ήξερα ότι κόβονται και σχόλια εδω μέσα. Κόψατε την προηγούμενη απάντησή μου.
Δεν θέλω να προπαγανδίσω ούτε το παίζω μορφωμένος.Υποστηρίζω κάτι με επιχειρήματα και ελπίζω να βρω αντίλογο πάλι με επιχειρήματα ειδικά όταν χλευάζουν και βρίζουν κάποιον ή κάτι που εγώ αποδέχομαι.Αλλά μάλλον η καφρίλα και η έλλειψη ευγένειας είναι διάχυτη ακόμα και εκεί που δεν το περιμένεις.

είπες πάρα πολλά φίλε!!!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

:smile-envy:
 #103130  από greekinholland
 Σάβ Μάιος 24, 2014 7:14 pm
Τι είναι αυτά ρε παιδιά? Μάντες και πνευματιστές? Μήπως η ΠΣ είναι κακό μάτι να πάμε να μας ξεματιάσουν? Έλεος δηλαδή
 #103133  από Γιάννης
 Σάβ Μάιος 24, 2014 7:20 pm
Fortis έγραψε:χλευάζουν και βρίζουν κάποιον ή κάτι που εγώ αποδέχομαι
Οk, επιζητείς πολιτισμένο διάλογο, πες μας την προσωπική σου ιστορία σε σχέση με αυτό που υποστηρίζεις (όχι γενικότητες και παπάτζες όμως έτσι;), τι πρόβλημα είχες και σε βοήθησε ο Κύριος Γιώργος;
Σου επαναλαμβάνω ότι εδώ είναι ένα φόρουμ ανθρώπων που πάσχουν από μία πολύ σοβαρή χρόνια ασθένεια η οποία συχνά καθηλώνει (καρότσι, κρεβάτι) και πολλές φορές εδώ μέσα μοιραζόμαστε πολύ προσωπικά πράγματα. Για πες.
 #103141  από Fortis
 Σάβ Μάιος 24, 2014 9:44 pm
Η προσωπική μου ιστορία δεν έχει σχέση με αρρώστια και την ανέφερα σε προηγούμενο σχόλιο που κόπηκε για κάποιο λόγο.Φαντάζομαι αφού δεν έχει σχέση με αρρώστια δεν θα πρέπει να την πω σε αυτό το φορουμ κατά τη γνώμη σου.Ο μόνος λόγος που έγραψα εδώ είναι αυτός που προανέφερα. Είμαι πεπεισμένος παρόλαυτά ότι μπορεί να θεραπεύσει ή να προλάβει σοβαρές ασθένειες.Αυτό είναι γνώμη μου και δεν χρειάζεται να αποδείξω τίποτα.
Τελειώνω από εδώ επαναλαμβάνοντας την προσωπική μου εμπειρία.Αφού πήγα 5-6 φορές στις συναντήσεις που κάνει (και κατάφερε η γυναίκα μου να πιάσει παιδί αμέσως από την 1η φορά,ενώ προσπαθούσαμε ενα χρόνο),συνέβη το εξής κουφό: Είχα κάποιο πρόβλημα το οποίο το γνώριζαν 2-3 δικοί μου άνθρωποι.Είχα ψυχραθεί με κάποιον πολύ δικό μου για 2 χρόνια περίπου.Εκείνος λοιπόν σε κατ'ιδίαν 5λεπτη συνάντηση μου είπε ακριβώς αυτό που με έτρωγε από μέσα και με ''αρρώσταινε'' και μου είπε επίσης ότι θα λυθεί.Έτσι και έγινε λοιπόν.Το πρόβλημα λύθηκε μέσα στην επόμενη βδομάδα.Για μένα αυτό ήταν η απόδειξη ότι ο άνθρωπος είναι ικανός για πολλά πράγματα.Πιστεύω όμως ότι για να πετύχει κάτι κάποιος με αυτόν τον άνθρωπο πρέπει να έχει πολύ ανοιχτό μυαλό (τουλάχιστον όταν τον συναντά) και να επιμείνει μαζί του έχοντας και υπομονή γιατί πολύ απλά υπάρχουν εκατοντάδες αν όχι χιλιάδες που ζητάνε πλέον τη βοήθειά του.Σε θέματα αρρώστιας δεν πιστεύω ότι μπορεί να κάνει θαύματα στο 100%.Το ότι προσπαθεί όμως και το τηλέφωνο του είναι ανοιχτό οποτεδήποτε , και έχει μια μέθοδο που την εξηγεί στα βιβλία του πεντακάθαρα, και μπορεί με αυτή τη μέθοδο* να προλάβει πολλά άσχημα είναι για μένα γεγονός

*διατροφή,αυτογνωσία,ετερογνωσία κλπ

Άντε γειά σας και σε σας,εύχομαι σε όλους δύναμη και το εννοώ!
 #103147  από Κωνσταντίνα
 Σάβ Μάιος 24, 2014 10:24 pm
Αγαπητέ επισκέπτη είναι πολύ ευχάριστα τα νέα σου και αφού "δούλεψε" θετικά η μεταφυσική του κυρίου Γιώργου, ασπάσου την με όση πίστη και δύναμη διαθέτεις :smile-heart:
Η καφρίλα που διαπίστωσες με έκπληξη δεν έρχεται από το πουθενά. Έχουμε κουραστεί και έχουμε αηδιάσει από "σωτήρες" και "θεραπευτές" .
Σου ευχόμαστε να έρθει με το καλό το μωράκι σας :smile-flower: :smile-flower: Αυτό βέβαια το πέτυχες εσύ με την αξία σου :smile-wink:
Καλή τύχη :smile-hi:
 #103149  από billios
 Κυρ Μάιος 25, 2014 12:00 am
Ο αγαπητος φιλος Γιαννης με τον οποιο γνωριζομαι και προσωπικα οπως και σχεδον ολοι εδω μεσα μεταξυ μας γνωριζομαστε προσωπικα και ας ειμαστε απο διαφορες ακρες της Ελλαδας,κανουμε παρεα με τον διαβολο,καθε μερα,καθε ωρα,καθε λεπτο.
Χωρις να κανεις εστω μια μικρη,τυπικη και ευγενικη παρουσιαση του εαυτου σου μπαινεις καρφωτα στο τοπικ που σε ενδιαφερει στην πρωτη σου αναρτηση για να μας διαφιμισεις ενα τυπο αγνωστο σε ολους εδω μεσα ο οποιος εχει χαρτογραφηση τον ανθρωπινο εγκεφαλο!!
Πως να μην σκεφτω οτι εισαι βαλτος !
Πως τα λες αυτα ρε φιλε και υστερα μιλας για καφριλες και μας μοστραρεις και την μορφωση σου ναουμε,ειναι δυναμον!!
Ο τυπος αυτος που δεν μιλαει καν Αγγλικα πως συνενοειται εκει που κανει διαλεξεις αραγε? μηπως εχει κανεναν διερμηνεα αφιλοκερδος!
Τα περισσοτερα συγγραμματα για την δικια μας ιστορια δυστηχως ειναι γραμμενα στην Αγγλικη,με ποιον τροπο θα με βοηθησει εμενα αυτος!
Εχει μυρωδια απο Νευρολογια η' θα μου πει τι χρωμα ματια εχω?
Μ'αρεσει που μου τον εβαλες και στο ιδιο μηκος κυματος με τους Keith Black και Phillip Gutin.
Κι επειδη πηγε στο Πεκινο αυτο τον κανει ειδημων! Κι εγω εχω κανει δυο συναυλιες με το συγκροτημα που ειμουν πιτσιρικας,σημαινει οτι ειμαι ο Kurt kobain!
Προφανως δεν εχεις καταλαβει οτι με το να με κοιταξει βαθια στα ματια δεν θα με κανει καλα,αντιλαβου αυτα που σου λεω !
Οσο για τις αποδηξεις που λες,οτι εγραψες σαν αποδηξη νομιζω οτι σου απεδειξα πως δεν ειναι αποδηξεις ακραδαντες και τεκμηριωμενες.
Εχεις να μου πεις με ονοματεπωνυμο αν αυτος ο ματακιας εχει σηκωσει απο το αμαξιδιο καποιον που η σκλυρηνση του εχει φερθει ασχημα .
 #103151  από Κώστας
 Κυρ Μάιος 25, 2014 2:11 am
Έχουμε και λέμε,
Ο κύριος Πασχαλίδης
1. γνωρίζει από ιατρική.
2. γνωρίζει από ψυχολογία.
3. είναι διατροφολόγος.
4. ασχολείται με την τυπολογία.
5. δίνει διαλέξεις ανά τον κόσμο για το πως επιρρεάζονται οι αστροναύτες από το στρες.
6. συνεργάζεται με την τράπεζα Κύπρου για την ανακατανομή και σωστή διαχείριση του προσωπικού της.
7. μετατρέπει εξ΄ αποστάσεως ένα απλό νερό βρύσης σε ενεργειακό (βλ. πρώτη δημοσίευση)
8. προβλέπει μέσα σε πέντε μόλις λεπτά το μέλλον.
9. επηρεάζει την ωορηξία καθορίζοντας επακριβώς τη στιγμή της γονιμοποίησής του ωαρίου*.
10. προλαβαίνει και θεραπεύει σοβαρές ασθένειες.
11. προσφέρει αφιλοκερδώς τις υπηρεσίες του, ζώντας αποκλειστικά και μόνον από τα έσοδα των πωλήσεων των βιβλίων του.
12. δίνει διαλέξεις σε συνέδρια του εξωτερικού, χωρίς να γνωρίζει τουλάχιστον Αγγλικά.
13. έχει κάνει την μεγαλύτερη ανακάλυψη από καταβολής κόσμου, έχοντας αποκωδικοποιήσει τη λειτουργία του ανθρώπινου εγκεφάλου.
14. έχει πολύ υψηλό ποσοστό επιτυχίας με ό,τι κι΄ αν ασχοληθεί.
15. Σαν δεύτερος dr. House, καταλαβαίνει τις λανθασμένες διαγνώσεις των γιατρών όπως πχ αν κάποιος πάσχει από Krohn ή όχι.
16. μειώνει έως εξαφανίζει μέσω κατάλληλης διατροφής τους καρκινικούς δείκτες.
17. εξηγεί τα πάντα καθώς και τους μηχανισμούς που λειτουργεί το μεταφυσικό και δίνει πειστικές εξηγήσεις.
18. προσφέρει δωρεάν τις γνώσεις του σε όποιον τις ζητήσει.
19. Θεραπεύει μέσω της λήθης την ηπατίτιδα ακόμα κι΄ όταν οι γιατροί του Ιπποκράτειου σηκώνουν τα χέρια.

Σταματώ εδώ γιατί δεν μου φταίνε σε τίποτα οι φίλοι μου σ΄ αυτό το forum αν και είμαι σίγουρος ότι αυτή τη στιγμή γελάνε με όσα διάβασαν.

* Εύχομαι ειλικρινά και ολόψυχα να αποκτήσετε ένα υγιέστατο παιδάκι.

Υγ. Fortis, αν θέλεις, μας λες τι έχεις σπουδάσει;
 #103160  από Γιάννης
 Κυρ Μάιος 25, 2014 11:57 am
Τις πιο ειλικρινείς μου ευχές για το παιδάκι σας



Ρεζουμέ από τον Γιάννης®™

Οι καφετζούδες - χαρτορίχτρες από αρχαιοτάτων ετών υπόσχονταν γονιμότητα, χορηγούσαν (και χορηγούν) βότανα, μαντζούνια και πολλές φορές είχαν αποτέλεσμα :obscene-sexualspermblue:

Πιστεύω, με όσα γράφεις, επιβεβαιώνεις αυτά που κυκλοφορούν εδώ και χρόνια, ότι δηλαδή πρόκειται για πείραμα ψυχολόγων
 #103163  από sofia13
 Κυρ Μάιος 25, 2014 12:01 pm
Κωνσταντίνα, ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:whistle: :whistle: :whistle: :smile-wink:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8