• Κρύωμα - ίωση

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #132476  από Govanna
 Παρ Ιαν 24, 2020 11:11 am
Καλημέρα καλοί μου φίλοι!
Έχω βήχα, πόνο στα κόκαλα και 38.5 πυρετό. Από χτες. Τι να πάρω? Να πάρω αντιβίωση μαζί με το αντιπυρετικο? Παίρνω algofren 600 μαζί με παναντολ στο ενδιάμεσο.
Οι γιατροί είπαν όχι αλλά πιο πολύ εμπιστεύομαι εσάς διότι ξέρετε από πρώτο χέρι πόσο πολύ μας ευνοεί ο πυρετός. Να μου είστε καλά!
 #132477  από Στάθης
 Παρ Ιαν 24, 2020 1:23 pm
Govanna έγραψε: Παρ Ιαν 24, 2020 11:11 am Καλημέρα καλοί μου φίλοι!
Έχω βήχα, πόνο στα κόκαλα και 38.5 πυρετό. Από χτες. Τι να πάρω? Να πάρω αντιβίωση μαζί με το αντιπυρετικο? Παίρνω algofren 600 μαζί με παναντολ στο ενδιάμεσο.
Οι γιατροί είπαν όχι αλλά πιο πολύ εμπιστεύομαι εσάς διότι ξέρετε από πρώτο χέρι πόσο πολύ μας ευνοεί ο πυρετός. Να μου είστε καλά!
Εύχομαι γρήγορα περαστικά Govanna, είναι η εποχή τώρα που μας έχει σε εγρήγορση ο χειμώνας. Να σε συμβουλέψω δεν μπορώ αφού αποφεύγω όσο μπορώ τα φάρμακα, αλλά σίγουρα ο ο πυρετός μας δημιουργεί δύσκολες καταστάσεις.

Ακολούθα τις οδηγίες των γιατρών μαζί με την διαίσθησή σου και όλα θα κάνουν τον κύκλο τους.
Καλή Δύναμη !
 #132478  από Govanna
 Παρ Ιαν 24, 2020 5:03 pm
Ευχαριστώ για την απάντηση σου Στάθη! Παίρνω πολλές βιταμίνες και νόμιζα πως είμαι... άτρωτη! Είχα να γριπωθω πολλά χρόνια αλλά τώρα... την πάτησα! Σε χαιρετώ
 #132479  από Gianna
 Παρ Ιαν 24, 2020 7:28 pm
Και μην ξεχνάς να μένεις ενυδατωμενη! Βότανα όπως κόκκινη ρίγανη, τσάι τζίντζερ, τσάι βουνού κτλ βοηθάνε! Γιατρος μου έχει πει ότι τον πυρετο δεν τον θέλουμε καθόλου! Οπότε με αντιπυρετικά (Θα σου πει ο γιατρός σου ποια) τον Ρίχνουμε!
Επίσης, αποφεύγουμε φιλιά, χειραψίες κ λοιπές διαχυτικοτητες!!!

Περαστικά!!
:happy-cheerleadersmileygirl:
 #132480  από Govanna
 Σάβ Ιαν 25, 2020 11:14 am
Ευχαριστώ Gianna! Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου. Ως προς τον πυρετό εμένα προσωπικά με κάνει κουρελι!!! Μου δημιουργεί ψευδο - υποτροπή! Γι αυτό με ζώσανε τα φίδια τώρα που ανέβασα πυρετό! Ας ελπίσουμε να ξεκουμπιστει γρήγορα αυτή η γρίπη γιατί εντός των άλλων μου φέρνει και κατάθλιψη!