• Εμβόλιο γρίπης

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #132418  από Basilikh
 Τρί Δεκ 31, 2019 12:25 am
Καλησπέρα!!! Ο γιατρός μου μου συνιστά να κάνω το εμβόλιο της γρίπης αλλά έχω ακούσει πολλά αντιφατικά πράγματα για αυτό και έχω μπερδευτεί. Υπάρχει κάποιος από εσάς που να το έκανε και να του δημιούργησε πρόβλημα....νέα ώση ;
 #132514  από ΙΧΘΥΣ
 Πέμ Ιαν 30, 2020 10:54 pm
Καλησπέρα. να το κάνεις ,σε περίοδο που είσαι καλά βέβαια. το έχω κάνει δύο χρονιές και ήμουν πολύ καλά.
 #132535  από Kpoplistener
 Τρί Φεβ 04, 2020 1:34 pm
Basilikh έγραψε: Τρί Δεκ 31, 2019 12:25 am Καλησπέρα!!! Ο γιατρός μου μου συνιστά να κάνω το εμβόλιο της γρίπης αλλά έχω ακούσει πολλά αντιφατικά πράγματα για αυτό και έχω μπερδευτεί. Υπάρχει κάποιος από εσάς που να το έκανε και να του δημιούργησε πρόβλημα....νέα ώση ;
Εγώ σου προτείνω να μην κάνεις γιατί βλέπεις κανείς ιατρός δεν παραδέχεται τα λάθη της επιστήμης αλλά περιφανευεται κιόλας

Από εκεί και πέρα είναι δική σου επιλογή..εγώ έχω διαβάσει για πολλούς θανάτους από εμβόλια αλλά και για ασθένειες...και μέσα σε αυτές είναι και η ΣΚΠ. Μαρτυρία ενός Γάλλου έκανε εμβόλιο β' ηπατίτιδας και μετά διαγνώστηκε με ΣΚΠ αργότερα έκανε μήνυση αλλά βλέπεις όπως είπα οι ιατροί την σήμερον ημέρα δεν παραδέχονται τα λάθη τους. Οπότε μην ακούς κανέναν άκου τι λέει το σώμα σου και σύμφωνα με αυτό πράξε.

Ακουγομαι ενοχλητική σε πολλές συζητήσεις απλά ότι λέω στον εαυτό μου να προσέχει για καλύτερη ζωή όσο είναι δυνατόν, το λέω και σε εσάς που συμπασχετε και απλά μου άρεσε να βλέπω τα πράγματα όπως ακριβώς είναι και όχι όπως μου τα ωραιοποιουν
 #132590  από kath
 Κυρ Φεβ 16, 2020 1:22 pm
Καλησπερα,ειχα κανει το εμβολιο της γριπης πριν3 χρονια κ θυμαμαι οτι συγκριτικα με αλλες χρονιες αρρωστησα πιο παρατεταμενα θα ελεγα,δεν μου προσφερε τιποτα πιστευω. Απο τοτε δεν το ξανακανα κι ουτε με πιεσαν οι γιατροι (νευρολογος,παθολογος). Φετος μου ειπε η παθολογος να το κανω,της ειπα οτι δεν θελω και δεν επεμεινε. Του πνευμονιοκοκκου εχω κανει κ μεχρι εκει.
Καθαρα προσωπικη αποψη και εμπειρια,ελπιζω να βοηθησα :smile-flower: :smile-flower: