• Να γελασουμε ολοι μαζι?

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #97705  από dream
 Τρί Δεκ 10, 2013 3:58 pm
Πως απαντας σε μια νευρολογα οταν σου λεει " Στην μαγνητική βλεπω εναν ανθρωπο που εχει πολυ σοβαρο προβλημα κινητικό και εσυ εισαι μια χαρα!"

:smile-giggle: :smile-giggle: :smile-giggle:

Εγω ετσι απάντησα!


Πως απαντας σε μια νευρολογα οταν σου λεει " μα καλα 4 χρονια δεν παιρνεις φαρμακα?

Εγω τα ιδια!
:smile-giggle: :smile-giggle: :smile-giggle:

Με το ζορι να γινουμε καταπιόνες!
 #97713  από Φαίδρα
 Τρί Δεκ 10, 2013 6:24 pm
:smile-clapping: :smile-clapping: :smile-clapping:
κι εγώ θα γελάσω ακόμη πιο δυνατά φίλε/η :smile-rofl: :smile-rofl:
 #97733  από Κώστας
 Τετ Δεκ 11, 2013 12:01 am
:smile-giggle: :smile-giggle: :smile-giggle:
 #97755  από dream
 Τετ Δεκ 11, 2013 2:52 pm
Πραγματικα ειναι για γελια! Της εκανα ερωτήσεις που την κολουσα στον τοιχο! Επρεπε να δειτε την φατσα της!!!

Μου λεει " ξερεις οτι μπορει να αρωστησεις βαρια! Εχεις 3 νεες εστίες μεσα σε ενα χρονο!"

Απαντηση " Υπαρχουν ατομα που εχουν παραπανω εστιες και ειναι καλα? ναι μου λεει. Ε τοτε γιατι μου λες το χειροτερο και δε μου λες το καλυτερο??

Εκει ξεκινησε τις γνωστες αηδιες περι δακτυλικών αποτυπωματων και τα σχετικα που τα ξερετε...

Μου λεει υπαρχουν νεα φαρμακα...

την ρωταω....

ολα αυτα τα νεα φαρμακα ριχνουν το ανοσοποιητικό?

ναι μου λεει...

ερωτησει που την καρφωσε!!

Και τα 20,000 καρκινικά κύτταρα που γεννάει απο μόνος του ο οργανισμός ποιος θα τα πολεμήσει??

σιωπη.....


αποτελεσματα δικα σας!!

χαχαχαχαχαχαχα :smile-rofl: :smile-rofl: :smile-rofl: :smile-rofl:
 #97759  από θεόδωρος27
 Τετ Δεκ 11, 2013 4:28 pm
δεν εχεις αδικο συμφωνω και εγω αλλα απο προσωπικη μου εμπειρια οφειλω να πω οτι μια εποχη που τα ειχα αφησει ολα και εκανα του κεφαλιου μου στη θωρακικη μοιρα δημιουργηθηκε μια πολυ μεγαλη βλαβη που τοτε δεν μου δημιουργησε κατι
με τον καιρο ομως αυτη η βλαβη εξελιχθηκε σε συριγγομυελια
τωρα εχω 2 πα8ησεις πανω μου και τρεχω και δεν φτανω
 #97763  από nits
 Τετ Δεκ 11, 2013 5:12 pm
Και αφού ρε μεγάλε είσαι καλά όπως λες και κατέχεις τόσο βαθιά το θέμα σκπ και είσαι και ειδικός στην ιατρική εν γένει και δε γουστάρεις και τους νευρολόγους ΓΙΑΤΙ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ;
 #97765  από dream
 Τετ Δεκ 11, 2013 5:57 pm
nits έγραψε:Και αφού ρε μεγάλε είσαι καλά όπως λες και κατέχεις τόσο βαθιά το θέμα σκπ και είσαι και ειδικός στην ιατρική εν γένει και δε γουστάρεις και τους νευρολόγους ΓΙΑΤΙ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ;

χαχαχαχαχα βρε μεγαλε οπως με λες.... διαβασες στο ποστ μου πουθενα να αναφερω "ειδικος?"

Για αλλη δουλειά πηγα και ηθελε απλα να παρει ιστορικο και δεν αρνήθηκα! Αφου γελούσε ο θεραπευτής μου! μου λεει "Ρε μπαγάσα ειχες δεν ειχες παλι με την σκπ εμπλεξες?"

Θα πω δυο πραγματα που δεν πρεπει να τα ξεχναμε οχι μονο εμεις με απομυελινωσεις αλλα καθε ανθρωπος που τρωει κρεας και ζωικα! (δεν έχουν τίποτε αυτα καθεαυτά!! αλλα αυτα που βαζουν μεσα!!!)

1. αποτοξίνωση του συκωτιού
http://www.ftiaxno.gr/2012/11/blog-post_6.html
υπάρχει στα σχόλια το βιβλιο με λεπτομέριες)

2. Η b12 Πάνω απο 500!!! Μην ακούτε 200 φυσιολογικό!!

3. Φροντίστε το έντερο σας!!


Ειναι πραγματα απλα!

Μην ξεχνάτε το πρωι χλιαρο νερο με μισο ή ενα λεμονι το πρωι!
Βάλτε το πρωι 5-6 καρυδια, αμυγδαλα, χουρμαδες σε ενα μπολ με νερο και το βραδυ κατα τις 8- 9 φατε το!

Να κανετε μεσα στην μερα πρασινους χυμους και φρουτοχυμους...
και κρεας καθε 25 μερες!

Θελεις να βγεις με τους φιλους σου να φας σουβλακι? ΒΓΕΣ!!!!!! :smile-rofl:

Αυτα τα λιγα!

Οταν ξεκινησα ελεγα στον ανθρωπο που μου τα εμαθε... "μα καλα δεν θα παθω τιποτε?

Απαντηση σοκ... " τοσα χρονια γιατι δεν ρωτησες με τις δυο μπριζολες και μια τιγανια πατατες θα παθω τιποτε??

Σε οσους εχουν κινητικα προβληματα ευχομαι καλη δυναμη, γρηγορη αναρωση και πιστη στο Θεο που κανει θαυματα!
 #97766  από dream
 Τετ Δεκ 11, 2013 6:09 pm
θεόδωρος27 έγραψε:δεν εχεις αδικο συμφωνω και εγω αλλα απο προσωπικη μου εμπειρια οφειλω να πω οτι μια εποχη που τα ειχα αφησει ολα και εκανα του κεφαλιου μου στη θωρακικη μοιρα δημιουργηθηκε μια πολυ μεγαλη βλαβη που τοτε δεν μου δημιουργησε κατι
με τον καιρο ομως αυτη η βλαβη εξελιχθηκε σε συριγγομυελια
τωρα εχω 2 πα8ησεις πανω μου και τρεχω και δεν φτανω

Αγαπητε μου Θεοδωρε. Αν περναμε τα φαρμακα και παθαιναμε συριγγομυελια τι θα μας ελεγαν? Απλα ετυχε? Οποτε ας μη το φορτώνουμε στο οτι δεν πηραμε τα φαρμακα και το παθαμαι...


Εδω υπαρχουν ανθρωποι που παιρνουν φαρμακα και βλεπεις οτι χειροτερευουν! Αλλοι παιρνουν φαρμακα και οι παρενεργειες ειναι τετοιες που δεν ξερεις αν αξίζει η ταλαιπωρία για ενα φαρμακο που δεν εχει αποδειχθεί οτι βοηθαει!

Φυσικα ο καθενας αποφασιζει μονος του τι θα κανει! Θελει φαρμακα? Ας τα παρει! Να νιωθει μονο καλα οτι τα παιρνει και κανει το σωστο για τον εαυτο του!