• καλός γιατρός στη Θεσσαλονίκη?? PLEASE!

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #3674  από litsa
 Παρ Μάιος 08, 2009 8:28 pm
Θα ανέβω Θεσσαλονίκη...
Υπάρχει γιατρός - άνρωπος που να μου προτείνετε?? καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα?

Ευχαριστώ και να είμαστε πάντα καλά!!
 #3676  από elena
 Παρ Μάιος 08, 2009 9:03 pm
θα τον βρεις στο θέμα :Μήπως γνωρίζει..
αν δεν κάνω λάθος!καλά όλους τους γιατρούς της Ελλάδας θα γυρίσεις?
γιατί τόση ανασφάλεια?τι ψάχνεις να βρεις?
 #3686  από litsa
 Παρ Μάιος 08, 2009 10:36 pm
μια που θα ταξιδέψω ετσι και αλλιώς, θελω να έχω γνώμες και να βρω αυτό που ψάχνω: την τυφλή εμπιστοσύνη.. και ότι θα κάνει το καλύτερο ο γιατρός!
μια που ούτε αυτοί ξέρουν τελικά... Είμαι της άποψης ότι πάντα υπάρχουν ''μικρά'' πραγματάκια που κάνουν τη διαφορά.
Και μια και εδώ έχω δει άπειρα κουφά, κυρίως χάλια , από το πως χορηγούν την κορτιζόνη μέχρι τη λάθος διάγνωση και την χορήγηση αντικαταθλιπτικών ώς θεραπεία για τη σπαστικότητα στα πόδια..
Ελενα μου, πάω για άλλο λόγο και μια που ανεβαίνω ας τσεκάρω και για την σκπ... τι λένε ποιες οι εξελίξεις και τι προτείνουν: θεραπεία, διατροφή, ασκήσεις κτλ..
γενικού ενδιφέροντος πρόκειται να ειναι η επίσκεψη..απ ότι βλέπω, και μάλιστα βαριέμαι απίστευτα να κουβαλάω τις μαγνητικές και το ιστορικό μου...απίστευτα!
και να μπορώ σε μια ανάγκη να έχω τη σιγουριά ότι πρέπει να γινει αυτό. και τέλος!

και μην ανησυχείς έλενα μου! μια χαρά νιώθω! η ανασφάλεια έγκειται στην απόσταση από το κέντρο που μπορείς να βρεις όλες τις στιγμές τους γιατρούς ...

και ας το θέσω αλλιώς ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΗΓΑΤΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΤΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΑΣ??
 #3704  από ΜΙΜΙΚΑ
 Σάβ Μάιος 09, 2009 1:43 am
Λίτσα μου θα σου απαντήσουν οι Θεσσαλονικείς.
Κι εγώ συμβουλεύτηκα αρκετούς γιατρούς μέχρι να καταλήξω στον δικό μου.
Κάνε ό,τι σε βοηθήσει να νοιώσεις μεγαλύτερη σιγουριά.
 #3720  από elena
 Σάβ Μάιος 09, 2009 1:47 pm
litsa έγραψε:μια που θα ταξιδέψω ετσι και αλλιώς, θελω να έχω γνώμες και να βρω αυτό που ψάχνω: την τυφλή εμπιστοσύνη.. και ότι θα κάνει το καλύτερο ο γιατρός!
μια που ούτε αυτοί ξέρουν τελικά... Είμαι της άποψης ότι πάντα υπάρχουν ''μικρά'' πραγματάκια που κάνουν τη διαφορά.
Και μια και εδώ έχω δει άπειρα κουφά, κυρίως χάλια , από το πως χορηγούν την κορτιζόνη μέχρι τη λάθος διάγνωση και την χορήγηση αντικαταθλιπτικών ώς θεραπεία για τη σπαστικότητα στα πόδια..
Ελενα μου, πάω για άλλο λόγο και μια που ανεβαίνω ας τσεκάρω και για την σκπ... τι λένε ποιες οι εξελίξεις και τι προτείνουν: θεραπεία, διατροφή, ασκήσεις κτλ..
γενικού ενδιφέροντος πρόκειται να ειναι η επίσκεψη..απ ότι βλέπω, και μάλιστα βαριέμαι απίστευτα να κουβαλάω τις μαγνητικές και το ιστορικό μου...απίστευτα!
και να μπορώ σε μια ανάγκη να έχω τη σιγουριά ότι πρέπει να γινει αυτό. και τέλος!

και μην ανησυχείς έλενα μου! μια χαρά νιώθω! η ανασφάλεια έγκειται στην απόσταση από το κέντρο που μπορείς να βρεις όλες τις στιγμές τους γιατρούς ...

και ας το θέσω αλλιώς ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΗΓΑΤΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΤΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΑΣ??


πρέπει να είσαι πολύ προσεκτική ,γιατί και οι γιατροί πάνω μας μαθαίνουν!!!δεν ξέρουν καλά καλά
τις παρενέργειες των φαρμάκων που παίρνουμε...και πολλές φορές πειραματίζονται ΠΑΝΩ ΜΑΣ
πάρε αυτό καλύτερα ...κόψε το άλλο...κτλ.
και ότι σου έγραψα στο έγραψα ,γιατί ξέρω ότι παρακολουθήσε και από γιατρό στην Αθήνα.
πρέπει να είμαστε προσεκτικοί γιατί στο τέλος ,αν παίρνουμε πολλές γνώμες ,θα μας τρελάνουν!

Σίγουρα δεν ήθελα να παρεξηγηθείς!!!
Εγώ έχω δει δύο γιατρούς ,στην αρχή της διάγνωσης,από εκεί και πέρα κανέναν...
Καλή επιτυχία και καλό ταξίδι !!! :lol:
 #3722  από litsa
 Σάβ Μάιος 09, 2009 2:18 pm
Elena μου προς Θεού δεν παρεξηγήθηκα καθόλου.. ούτε πρόκειται να κόψω το φάρμακο γιατί κάποιος θα μου το πει΄,επειδή είναι 'ετσι. Απλά θέλω να τους γνωρίσω όλους αυτούς έτσι για να έχω άποψη...
Μου λένε πολλοί πήγαινε σε αυτον έκανε τον τάδε καλά ή σε εκείνον κτλ.. δεν το κάνω με τα δικά τους κριτήρια αλλά με τα δικά μου...

Σε ευχαριστώ όμως για το ενδιαφέρον σου, με βάζεις να σκεφτώ ότι πρέπει να προσέχω και ε΄χεις δίκιο.. .
Μετά τον ιούνιο θα έχω μόνο έναν!!
φιλιά πολλά