• Ξερει κανενας κατι για το γιλεκο ...???

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #51217  από gioulaki
 Πέμ Απρ 14, 2011 4:33 pm
:greetings-clappingyellow: ΧΑΧΑ,ΤΟ ΘΕΛΩ ΕΓΩ :romance-hearteyes: .....ΛΟΙΠΟΝ.ΖΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΣΕ ΕΚΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΛΥΓΙΣΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ.ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΜΕΝΟ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥ ΕΣΥ ΑΣΚΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΑΓΚΩΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ.ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΤΟ ΒΡΑΧΙΟΛΙ.ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΗ....ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΑΝΤΟΧΗ....ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΡΙΞΕΙΣ ΚΑΤΩ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ...ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ 2 ΚΙΝΗΤΑ (ΚΑΚΟ ΣΥΝΗΘΕΙΟ ΤΟ ΞΕΡΩ...)ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΕΝ ΞΥΠΑΝΩ ΜΕ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ...... :eusa-dance:
 #51219  από tom80
 Πέμ Απρ 14, 2011 5:04 pm
sou έγραψε:Δεν έχει σχέση η ΧΕΝΦΑ με αυτό. Δεν απορρίπτω κάθε διαφορετικό ή οτιδήποτε νέο. Αυτό που έχω να πω είναι ότι το πρόβλημά μας δεν είναι τόσο η μυελίνη, συνεπώς ακόμα και αν την επιδιορθώσουν θα διαπιστώσουν ότι δεν πέτυχαν όσα ανέμεναν. Δεν πιστεύω ότι μέχρι το τέλος της ζωής μου θα προλάβω να δω την ανάταξη της ατροφίας του ΚΝΣ ή τη σωστή δημιουργία νέων νευραξόνων. Μέχρι να περιγραφεί το πώς θα γίνει αυτό, θεωρώ αυτού του τύπου τις έρευνες καρότα. Καλά κάνουν και τις κάνουν αλλά δεν αφορούν εμάς, αλλά τα τρισέγγονά μας.

Ελπίζω να βοηθήσουν όλα: γιλέκα, κατσαβίδια, οτιδήποτε. Απλά δεν βλέπω το πώς.

Σταυρα λέγοντας πληρη ιαση μέσω νανομοριών θεωρω αναστολή έξελιξης της νοσους και μη δημιουργια νεών βλαβών .
Ανάταξη της ατροφίας του ΚΝΣ ή σωστή δημιουργία νέων νευραξόνων δεν προκειτε ποτε να επιτευχθεί με νανομορια μόνο στα βλαστοκυτταρα ελπίζω για κατι τετοιο αλλα και αυτό πολυ πολύ αργότερα.
 #51220  από passenger
 Πέμ Απρ 14, 2011 5:55 pm
Ας επανελθουμε παλι στο γιλεκο. Το εχει δοκιμασει κανεις σας?
Δεν ξερω πως θα μπορουσε να βοηθησει καποιον που δεν μπορει να περπατησει.
 #51223  από Γιάννης
 Πέμ Απρ 14, 2011 6:43 pm
gioulaki έγραψε::greetings-clappingyellow: ΧΑΧΑ,ΤΟ ΘΕΛΩ ΕΓΩ :romance-hearteyes: .....ΛΟΙΠΟΝ.ΖΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΣΕ ΕΚΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΛΥΓΙΣΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ.ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΜΕΝΟ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥ ΕΣΥ ΑΣΚΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΑΓΚΩΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ.ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΤΟ ΒΡΑΧΙΟΛΙ.ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΗ....ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΑΝΤΟΧΗ....ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΡΙΞΕΙΣ ΚΑΤΩ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ...ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ 2 ΚΙΝΗΤΑ (ΚΑΚΟ ΣΥΝΗΘΕΙΟ ΤΟ ΞΕΡΩ...)ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΕΝ ΞΥΠΑΝΩ ΜΕ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ...... :eusa-dance:
Το μεγαλύτερο πρόβλημά μου είναι η φοβερή αστάθεια, όταν μπεκρούλιαζα μέχρι λιποθυμίας βάδιζα πολύ πιο σταθερά. Μπορεί να βοηθήσει αυτό το μαραφέτι; Απ' ότι βλέπω δεν είναι και πάμφθηνο, κοστίζει γύρω στα 30 ευρώ.
 #51225  από gioulaki
 Πέμ Απρ 14, 2011 7:13 pm
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ Η ΜΑΡΚΑ ΕΙΝΑΙ TRYMAX http://www.trymax.gr/.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΠΙΟ ΠΡΙΝ.ΚΟΣΤΙΖΕΙ 40 ΕΥΡΩ.ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ :handgestures-salute:
 #51227  από panos59
 Πέμ Απρ 14, 2011 7:42 pm
Γιάννης έγραψε:Αφεντικό, πιάσε τρία μαύρα X-large με στάμπα Black Sabbath
βγαίνουν και σε γεύση μπανάνας?
και ένα ΧXL ακόμα τότε .......
 #51229  από Μιμικαμ
 Πέμ Απρ 14, 2011 8:00 pm
Ουφ !!! συγνώμη ρε παιδιά γιατί ζαλίστηκα, δεν κατάλαβα αν και δεν είμαι ξανθιά,
ποιά η γνώμη σας, το εγκρίνετε η οχι?????

Μήπως να κάναμε ομαδική παραγγελία να μας έρθει και οικονομικότερο, αν το δοκιμάζαμε
τι θα χάναμε??? Εμένα πάντως, αρχισαν κάποιες απαντήσεις να με προβληματίζουν!!!!
 #51232  από elenipir
 Πέμ Απρ 14, 2011 9:17 pm
το εχει δοκιμασει καποιος για το γιλεκακι μιλαω οχι για το βραχιολακι !!!!!!
και αν ξερουμε ποσο κανει γιατι ακουσα κατι για 300 ευρω :obscene-hanged:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10