• ΣΚΠ? Πρωτη φορα μαγνητικη...

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #50771  από FANTOMAS
 Σάβ Απρ 09, 2011 8:33 am
Νικος έγραψε:Πολύ ευχαρίστως θα αντάλλαζα τις εστίες στον αυχένα με αντίστοιχες εστίες στον θώρακα, έτσι και για bonus 1-2 και στην μέση επειδή είμαι large. Η ποιότητα της ζωής μας δείχνει πραγματικά τι κάνει για τον καθένα όχι μια μαγνητική......
"είσαι μοναδική περίπτωση" Ωραία ρε μεγάλε να με βάλεις μέσα σε γυαλί να με παρουσιάζεις στους φοιτητές σου είμαι μοναδική περίπτωση εγώ......................
Οι ιντερφερωνες και οι ενέσεις είναι η Nemesis μας , δεν γίνεται για κάποιο λόγο κάποιος μας εκδικείται , μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα όμως , ποιότητα ζωής με μια καινούργια ώση κάθε τρεις και λίγο δεν υπάρχει, εκεί που λες ok όλα καλά συνεχίζουμε δυνατά ανακάμπτουμε σου έρχεται μια καινουργια οσουλα έτσι για να σου θυμίσει ποίος έχει το πάνω χέρι.
Αν πιστεύεις ότι χωρίς τις ενέσεις θα έχεις μια καλύτερη ζωή καντο και άσε τον νευρολόγο να κουρεύεται παρ του και μια βιτρίνα να βάζει τους ασθενείς του, πρόσεξε μόνο to rebound effect όταν σταματάς μια ανοσοκαταστολη ή μάλλον αυτό θα σε προσέξει και όχι εσύ :?
Το θέμα πάντα είναι πως θα νιώθω εγώ καλύτερα και όχι ο νευρολόγος μου
Νίκο , έχω καιρό να σε ακούσω να τα χώσεις έτσι. :obscene-smokingpimp:
 #50884  από ΣΙΑ80
 Δευ Απρ 11, 2011 11:38 am
Με αγχωσατε!Να κανω μια ερωτηση?Αν λεμε ,αν, η μαγνητικη του εγκεφαλου ειναι καθαρη , αυτο δεν σημαινει οτι 100% δεν εχεις καποιος ΣΚΠ?Μπορει οι εστιες να ειναι στον αυχενα ή στην σπονδυλικη στηλη μονο?Και γιατι αυτη η μαλ@!$&@νη μου εγραψε μονο εγκεφαλου?Αχ!
Οσον αφορα τα μουδιασματα που με ρωτησε η Lena , ειναι κυριως στην αριστερη πλευρα του προσωπου και δεν ειναι μονιμα.Μια εχονται μια φευγουν!Σημαινει κατι αυτο?
Τι να πω!Ο Θεος να βαλει το χερι του....
 #50921  από Lena
 Δευ Απρ 11, 2011 8:35 pm
Sia Kalispera!
Pes mas ekanes tin magnitiki?
Ti sou pe o giatros?
Oso afora sta moudiasmata TIS SKP einai synexws(((
Ta dika s den m akougontai gia MS. Na doume ti tha pei o giatros.
 #50942  από kath
 Δευ Απρ 11, 2011 10:30 pm
Μην αγχωνεσαι καθολου.Κατα τη γνωμη μου σωστα επραξε η γιατρος σου κ σε βαζει να κανεις μονο μαγνητικη εγκεφαλου κ δεν σε ταλαιπωρει κ με τις υπολοιπες.Απο τα λιγα που ξερω κανεις μαγνητικη σε εγκεφαλο, αυχενα η σπονδυλικη στηλη αναλογα με τα συμπτωματα που εχεις.Τα μουδιασματα στο προσωπο εχουν να κανουν,αν εχουν κιολας, με τον εγκεφαλο.Εννοειται παιδια αν κανω λαθος διορθωστε με.
 #51037  από ΣΙΑ80
 Τρί Απρ 12, 2011 10:18 pm
Παιδια γεια σε ολους!Την εκανα σημερα την εξεταση και τα αποτελεσματα την Παρασκευη ή την Δευτερα μου ειπαν.Ρωτησα βεβαια δεν κρατηθηκα , αν ειδαν κατι και μου ειπαν "Τιποτα το ιδιαιτερο". Δηλαδη λεω? "Τιποτα ανυσηχιτικο" μου ξαναλεει.Τωρα τι να σας πω!Λογικα απο την απαντηση δεν θα εχω , θελω να πιστευω....
 #51040  από mariakod
 Τρί Απρ 12, 2011 10:27 pm
εγω οταν εκανα πρωτη φορα τη μαγνητικη κ μου μιλησαν για εστιουλες,σκεφτηκα τη πατησα.δε ξερω που ειναι χειροτερο να τις εχεις.κεφαλι η αυχενα.εμενα δε μου ειπε κανεις να κανω στο θωρακα.στον αυχενα ημουν καθαρη.πρεπει να κανω κ στο θωρακα?????
 #51044  από ΣΙΑ80
 Τρί Απρ 12, 2011 11:05 pm
Νικος έγραψε:Όλα καλά Σία , άντε να την ξεχάσεις αυτήν την ιστορία
Μακαρι να ειναι ολα καλα Νικο.Σε ευχαριστω!Οσο για το αν θα την ξεχασω ,δεν ξερω αν πρεπει!Καλο ειναι τα αυτονοητα , να μην τα θεωρουμε αυτονοητα.Οτι δεν θα συμβει σε εμας τιποτα , αλλα μονο στους αλλους.Μας κανει καλυτερους ανθρωπους να βρισκομαστε καμια φορα και στη θεση του αλλου.
Να΄σαι καλα!