• ΛΕΣ?????????????

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #50476  από mariakod
 Κυρ Απρ 03, 2011 6:49 pm
Ισως να ειμαι απο τυχερες που ακομα δεν εχω παθει ωση.μου λενε καμια φορα οι γονεις μου ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?ΑΥΤΟ,ετσι το λενε για παρηγορια!!!!!!!!!καμια φορα δε ξερω γιατι,νοιωθω ομως οτι πανε να παρηγορησουν εμενα,στη πραγματικοτητα μαλλον χρειαζονται παρηγορια απο εμενα!!!! :obscene-drinkingchug: ζω τη καθημερινοτητα κ εχω αλλαξει παρα πολυ σαν ανθρωπος,προς το καλυτερο.βλεπω τα πραγματα κ δε με τρομαζει το αυριο.εχω κανει φιλες κ φιλους που εχουν σκπ κ το κυριο μελημα μου ειναι να ιδρυσουμε και εδω στο νησι ενα συλλογο,γιατι ειμαστε παρα πολυ.ισως να μη παθω ποτε ωση.εαν παθω ξερω πως ειναι μεσα στη νοσο.ολοι μας το ξερουμε :violence-hammer:
 #50480  από manos81
 Κυρ Απρ 03, 2011 7:41 pm
sigoura vlepeis ton kosmo me alo mati otan pernas to katofli!oxi mono tis sklirinsis ala kai alon sovaron pathisewn!orimazeis!etsi eniosa kiegw otan to epatha sta 18 mou.ksekatharisa filous ida pioi endiaferonte pragmatika gia mena arxisa na ginome filos me osous eixan sklirinsi kai oxi na to kratisw mono gia mena..... ematha mathena kai tha mathenw....den kserw pio einai to aurio mou i ekseliksi mou...ala kserw ti isos me vrei kapote...den klinw ta matia den girizw to kefali proxoraw mazi tis... :obscene-smokingpimp:
 #50484  από mariakod
 Κυρ Απρ 03, 2011 9:09 pm
Οι γιατροι κανουν τη δουλεια τους :eusa-naughty: το θεμα αυτο ειναι καθαρα δικο μας.σηκωνομαι το πρωι,κανω το Σταυρο μου κ βλεπω μπροστα.να ειμαι καλα θελω να μπορω να μεγαλωνω τις κορες μου.τους φιλους μους τους ειδα κ εγω :obscene-hanged: να ειμαστε καλα γιατι η ολη ιστορια θελει ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ :teasing-nutkick:
 #50487  από Lena
 Κυρ Απρ 03, 2011 10:28 pm
Maria kala ta les! H zwi thelei tsampouka gia na zoume me oso to dynato ligotero STRESS. Pws sou diegnwsan skp afou den eixes WSH?
Makari na to antimetwpizeis panta etsi thetika kai makari pote na MIN patheis!
 #50491  από mariakod
 Δευ Απρ 04, 2011 8:49 am
Καλημερα σε ολους κ μια καλη εβδομαδα να εχουμε.Λενα μου ,ηθελα να σου απαντησω στο ερωτημα.απο μια απλη λυποθυμια 1η Ιουλιου.ηνουν κουρασμενη,βγηκαμε το βραδυ γιατι γιορταζε ο αντρας μου κ λιποθυμησα.πηγα νοσοκομειο και ενημερωσα ενα φιλο -γιατρο ,νευρολογο. :oops: η αληθεια ειναι οτι ψυχολογικα εδω κ δυο χρονια ημουν μαυρα χαλια.ταχυκαρδιες,αυπνιες,ανορεξιες,ολα μαζι. :sad-roulette: παρελειψα να πω,πως πριν μια δεκαετια επαθα μια γερη κριση ιλλιγκου η οποια κρατησε 2 μηνες. :doh: ειπαμε με τογιατρο-φιλο να κανω μια μαγνητικη γιατι ειχα μια δεκαετια,απο τοτε που γεννησσα τη μικρη μου κορη,πονοκεφαλους.την εκανα και διαγνωστηκα.5 βουβες εστιες στο κεφαλι :confusion-seeingstars: μου εκανε ο ιδιος τη παρακεντηση και πριν βγει ανεβηκα Αθηνα.πηγα στον κο.Θωμαιδη κ αποφασιοσα να ξεκινησω αγωγη,πριν βγει το αποτελεσμα της παρακεντησης.μεσα στην ατυχια μου,θεωρω πως ημουν τυχερη :royalty-pharaoh: ετσι ξεκινησα avonex,η οποια εμενα δε με πειραξε ποτε. :obscene-smokingpimp: στην αρχη δεν ηξερα και για ενα μηνα ημουν πολυ πεσμενη.μετα ομως ισιωσα :banana-dreads: κανω οτι μπορω κ εχω αποβαλλει απο τη ΖΩΗ ΜΟΥ οτι με ενοχλει. :whistle: αυτη ειναι η αρχη κ ελπιζω σε ενα καλο τελος για ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.
 #50508  από Lena
 Δευ Απρ 04, 2011 5:16 pm
Maria mou makari na skeftesai panta thetika kai na min exeis POTE wsi.
Twra pou les gia iliggo eixa kai gw o opios iliggos kratise 1 peripou mina. Tote den ekana magnitiki parolo pou o aktinogos egrapse panw sto porisma tou Aksonikou SUNISTATAI MRI. Meta apo 4 xronia mia optiki nevritida itan i aitia na diagnwstw. Stin periptwsi sou polu pithanwn toepisodeio iliggou na itan WSI. Emena o giatros tote m pe aptin stigmi p uparxoun 2 epeisodia tote eimaste sigouroi gia ti diagnwsi. Episis m pe gia kanenan allo logw den mporei atomo 30xr. naxei iliggo sunexomeno gia ena mina. Den thelw na s apogoitevsw alla o iliggos einai symptwma. Makari nanai to telefteo sou.