• den 3erw ti na kanw....

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #38158  από maria82
 Τετ Σεπ 08, 2010 12:32 am
geia sas...8a h8ela thn voh8eia sas.o aravwniastikos mou shkw8hke ena prwi kai htan moudiasmenos apo to sth8os kai katw, phgame sto giatro kaname magnitiki kai aimatologikes e3etaseis, kaname ta proklhta dunamika kai tou phran kai ugro.ta prwta apotelesmata apo to ygro htan ka8ara,kai oles oi e3etaseis ka8ares mono h magnitiki pou edei3e 2 esties sto kefali.....twra perimenoume na vgoun ta deytera apotelesmata apo to ygro.o giatros mas eipe oti mporei na einai sklhrunsh.egw eimai mazi tou se ola alla fovamai oti apo to agxos mou ton trelenw kai auton akoma perisotero... edw einai pou 8elw thn voh8eia sas....sunexeia ton rwtaw ola kala?ponas?moudiazeis?3erw oti ton trelenw alla den 3erw pws na sumperifer8w.....ti na kanw????
 #38160  από maraki12
 Τετ Σεπ 08, 2010 12:58 am
Γεια σου συνονόματη!

Ηρέμησε. Και σκλήρυνση να είναι, τα πράγματα δεν είναι όπως παλιά. Φαντάζομαι ότι έχεις στο μυαλό σου αυτή την αρνητική αίσθηση που βιώσαμε όλοι όταν πρωτακούσαμε αυτή τη λέξη. Τώρα πια όμως υπάρχουν τρόποι αντιμετώπισης των συμπτωμάτων και κατά μεγάλη πιθανότητα και μιας από τις βασικές αιτίες.

Μην τον ρωτάς συνέχεια. Του στρέφεις εκεί την προσοχή και δεν θα μπορεί να ξεχαστεί. Νομίζω ότι ξέρει ότι τον νοιάζεσαι. Πίστεψε με το μούδιασμα που περιγράφεις είναι μεν πρωτόγνωρο και ίσως και λίγο ενοχλητικό αλλά δεν είναι τόσο φοβερό. Έχω περάσει το ίδιο, κράτησε 1μιση μήνα και έφυγε όπως ήρθε.

Αν σας επιβεβαιώσουν τη διάγνωση εδώ είμαστε για άπειρες ;) πληροφορίες αλλά και για αλληλοϋποστήριξη..
 #38402  από Genovefa®
 Πέμ Σεπ 09, 2010 7:22 pm
Μαρακι μου γλυκο,μην του το κανεις αυτο το πραγμα.
Ξερει πως να προστατευει αν νιωθει μουδιασμα...
Το εχω βιωσει και ειναι πολυ ασχημο να σου συμπεριφερονται ολοι σαν να εισαι πορσελανινη κουκλα!!!
Αν χρειαστει την βοηθεια σου ξερει οτι μπορει να στηριχτει επανω σου με τοση αγαπη που του'χεις!

Τα περαστικα μου.Ο Θεος να σας εχει καλα
 #38429  από maria82
 Πέμ Σεπ 09, 2010 10:23 pm
sas euxaristw....:)