Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 16 Δημοσιεύσεις ]  [Μετάβαση] < Προηγ.  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
Χωρίς σύνδεση
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΗΞΙΜΟ ΠΟΔΙΩΝ..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 20, 2011 8:46 am 
Άβαταρ μέλους
 Προφίλ

Ξεκίνα από τα βασικά, ένα μασαζάκι δεν έκανε ποτέ κακό σε κανέναν , αν υπάρχει κάποιο αγαπημένο πρόσωπο που μπορεί να αναλάβει είναι η καλύτερη επιλογή θα βοηθήσει και στην κυκλοφορία και στην ψυχολογία.
Αλλιώς έχω δει στα πολυκαταστήματα κάτι «κουβάδες» που σου κάνουν υδρομασάζ στα πόδια , εξαιρετικοί για χαλάρωση ειδικά τώρα με τις ζέστες και δεν πρέπει να είναι και ιδιαίτερα ακριβοί.
Αν το πρόβλημα δεν λέει να φύγει θα χρειαστεί η συνδρομή κάποιου πιο ειδικού , αγγειολόγου ή παθολόγου ανάλογα με την αιτία που το προκαλεί δηλ. κακή κυκλοφορία ή κατακράτηση υγρών όπως περιγράφει η Βίκυ.
Περιμένουμε τα νέα σου

Κορυφή

Χωρίς σύνδεση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 20, 2011 8:51 am 
Άβαταρ μέλους
 Προφίλ

Δεν νωμιζω να εχει σχεση το copaxon και εγω αυτο παιρνω αλλα δεν εχω καμια τετοια παρενεργρεια. Πρεπει να εχει σχεση με τη ζεστη και με τη διατροφη.....ψαξτο λιγο, και περαστικα :greetings-waveyellow:

Κορυφή

Χωρίς σύνδεση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 21, 2011 2:21 pm 
Άβαταρ μέλους
 Προφίλ

maestro... δε μας είπες.. τι κάνεις ? είσαι καλύτερα ?

Κορυφή

Χωρίς σύνδεση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 21, 2011 2:48 pm 
Άβαταρ μέλους
 Προφίλ

Καλά είμαι φίλοι μου,
το πρόβλημα δεν είναι τόσο έντονο...
Απλά το παρατηρώ κάποιες φορές...
Ειδικότερα, την προηγούμενη της ημέρας που δημιούργησα το θέμα, είχα βγει έξω το βράδυ και φόρεσα κάτι παπούτσια χωρίς κορδόνια, φορετά (μοκασίνια νομίζω τα λένε...).
Εκεί που καθίσαμε, δροσερό μέρος, αισθάνθηκα σαν να με σφίγγει λίγο το ένα παπούτσι...
Το έβγαλα λοιπόν λίγο για να δώσω χώρο στο πόδι. :-D
Όλα καλά μέχρι εδώ... 8-)
Όμως, να που ήρθε η ώρα να φύγουμε, τώρα έπρεπε να ξαναφορέσω καλά το παπούτσι για να μπορώ να πατήσω το πόδι στο λιθόστρωτο έδαφος... :think:
Τώρα ήταν το δύσκολο :doh:
Μετά από αρκετή προσπάθεια που συνοδεύτηκε και από λίγο στόλισμα με "κοσμητικές" λέξεις (από μέσα μου τα 'λεγα!!! :angelic-flying: ),
τελικά κατάφερα να ξαναφορέσω το παπούτσι αφού πλήγωσα λίγο και το πόδι μου, που είχε τα συμπτώματα του ελάχιστου πρηξίματος.
Αυτή ήταν, εν ολίγοις, η μικρή ταλαιπωρία που είχα και με ανάγκασε την επόμενη μέρα να ρωτήσω και εσάς...
Σας ευχαριστώ όλους που προσπαθήσατε και μου δώσατε χρήσιμες πληροφορίες και σας εύχομαι να περνάτε καλά, χωρίς πολύ ταλαιπωρία...
:clap:

Κορυφή

Χωρίς σύνδεση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 05, 2011 8:24 am 
Άβαταρ μέλους
 Προφίλ

μαεστρο καλημέρα,

και εγώ ακριβως το ίδιο προβλημα έχω και είμαι σε κοπαξον.Κυρίως γίνεται αν περπατήσω έστω και για λίγο.Αν τα ξεκουράσω και τα βάλω ψηλά κάτι γίνεται.Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά που είπαν τα παιδιά.Στον γιατρό δεν το ανάφερα γιατί θα μου πει "καλοκαίρι είναι,κουράζεσαι κ.τ.λ.''
Έχω την εντύπωση οτί δημιουργήθηκε από την τελευταία φορά που πήρα το σχήμα και πρήστηκα.Από τότε μου έμεινε κουσούρι .Γ@$###το

Κορυφή

Χωρίς σύνδεση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 05, 2011 8:26 am 
Άβαταρ μέλους
 Προφίλ

daflon τρια την ημερα
φλεβοτονικο, θα ωφεληθειτε διπλα

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 16 Δημοσιεύσεις ]  [Μετάβαση] < Προηγ.  1, 2

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Ανενεργή η δημοσίευση θεμάτων
Ανενεργή η απάντηση θεμάτων
Ανενεργή η επεξεργασία θεμάτων
Ανενεργή η διαγραφή θεμάτων

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: